Adam Szustak OP: "O pastuchach"

Adam Szustak OP: "O pastuchach"
(fot. langustanapalmie.pl)
Adam Szustak OP

Publikujemy dzisiejsze kazanie o. Adama Szustaka OP na Boże Narodzenie wygłoszone u dominikanów w Łodzi (25 grudnia 2012) pod tytułem: "O pastuchach".

Zawsze przy okazji wszelkich świąt w Kościele - również jest tak przy okazji tych świąt - można usłyszeć dużo górnolotnych zdań.

"Zaczęło się coś zupełnie nowego"; "Świat się zmienił";  "Od tego momentu, w którym się Chrystus narodził już nic nie jest takie samo"...

Moje ulubione zdanie, to jest biblijne zdanie: "Słowo stało się Ciałem", które już nic nie znaczy. No bo kto coś rozumie, jak słyszy takie zdanie?...

DEON.PL POLECA

Z  Ewangelii według świętego Łukasza

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta.

Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna.

Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie».

I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie».

Posłuchaj całego kazania o. Adama Szustaka:

[-2012.12.25.boze.narodzenie.mp3-]

Adam Szustak OP:   Wszystkie kazania

  i konferencje

  o. Adama Szustaka

  znajdziesz na

  www.langustanapalmie.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: "O pastuchach"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.