#Ewangelia: czy umiem milczeć na modlitwie?

#Ewangelia: czy umiem milczeć na modlitwie?
(fot. shutterstock.com)
Mieczysław Łusiak SJ, Wojciech Jędrzejewski OP

Rozwój modlitwy jest napędzamy pytaniami, które stawiamy: Panie jak Cię kochać, jak pełnić Twoją wolę, jak sensownie żyć? Te pytania prowadzą do takiego przesilenia, kiedy o nic już wcale nie trzeba pytać.

Słowa Ewangelii [J 16, 20-23a]

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość.

Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu - z powodu radości, że się człowiek na świat narodził.

Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic nie będziecie Mnie pytać».

Rozważanie Mieczysława Łusiaka SJ

           

Żyjemy na tym świecie po to, aby się narodzić. Mamy niekiedy żal do Boga o różne rzeczy - że nie tak powinno być. I On całkowicie się z nami zgadza, bo faktycznie nie zostaliśmy stworzeni dla życia w tym ciasnym i ograniczonym świecie. Właściwy świat stworzony dla nas dopiero jest przed nami i czeka na nas.

          

Życie na tym świecie jest z natury dobre i jest wielką wartością. Jeśli jednak za bardzo nam się spodoba i zbytnio do niego się przywiążemy, to możemy obrazić się na Boga, gdy przyjdzie po nas, by nas przenieść do świata właściwego. I może się zdarzyć, że powodowani tym buntem odrzucimy przygotowane dla nas mieszkanie w Niebie.

Rozważanie Wojciecha Jędrzejewskiego OP

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: czy umiem milczeć na modlitwie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.