#Ewangelia: takie myślenie odciąga nas od rzeczywistych problemów [WIDEO]

#Ewangelia: takie myślenie odciąga nas od rzeczywistych problemów [WIDEO]
(fot. Janko Ferlič / unsplash.com)
2 lata temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP / kw

Na takie myśli trzeba szczególnie uważać. Często pojawiają się w głowie i mogą ukraść to, co najcenniejsze. Przeczytaj tekst dzisiejszej Ewangelii i posłuchaj komentarzy.

Tekst Ewangelii:

Gdy Jezus zmartwychwstały ukazał się uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi, i powiedział: "Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi?" Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: "Panie, a co z tym będzie?"

Odpowiedział mu Jezus: "Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną". Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: "Jeśli Ja chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego?" Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe.

Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.

J 21, 20-25

Komentarze do Ewangelii:
Wojciech Jędrzejewski OP:
Mieczysław Łusiak SJ:

Często oglądamy się na innych: "Ja tak cierpię, moje życie jest takie trudne, a tamten ma tak dobrze w życiu". Tymczasem każdy ma swoją rolę do spełnienia.

Nie ma życia lepszego i gorszego (chyba, że pod względem ilości grzechów). Bóg nie czyni niczyjego życia lepszym ani gorszym w porównaniu z kim innym.

On czyni każde życie po prostu odmiennym, jedynym w swoim rodzaju.

Nasze horyzonty są bardzo zawężone. Nie potrafimy patrzeć ani na swoje, ani tym bardziej na cudze życie z takiej perspektywy, z jakiej patrzy Bóg i z jakiej my popatrzymy będąc już w Niebie.

Nie warto więc porównywać się z innymi, ale skupić na dobrym przeżyciu tego jedynego życia, jakie mamy, na wypełnieniu roli, jaką każdy z nas ma do spełnienia na tym świecie, a która nie jest ani lepsza, ani gorsza od roli innych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: takie myślenie odciąga nas od rzeczywistych problemów [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.