Mamy odpowiednią moc - Łk 9, 1-6

Mamy odpowiednią moc - Łk 9, 1-6
(fot. vincewilcox / flickr.com)
6 lat temu
Mieczysław Łusiak SJ

Jezus zawołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych.

Mówił do nich: "Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim". Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

Komentarz do Ewangelii:

Jezus daje nam taką moc, jakiej potrzebujemy w danym momencie. Nie zawsze jest nam potrzebna "władza nad wszystkimi złymi duchami i leczenia chorób". Takiej władzy potrzebowali Apostołowie, by byli wiarygodni głosząc Ewangelię w warunkach nieporównanie trudniejszych niż dzisiejsze. Nie wszyscy otrzymaliśmy takie same zadania, jak Apostołowie, więc otrzymaliśmy też inną moc - odpowiednią do naszych zadań.

My jednak albo nie wierzymy w posiadaną moc, albo podejmując zadania, które do nas nie należą, oczekujemy od Boga mocy, której nie potrzebujemy. Nie można do traktora włożyć silnika od mercedesa i na odwrót.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mamy odpowiednią moc - Łk 9, 1-6
Komentarze (4)
G
gnG
24 września 2014, 09:48
Dialog może być tu - na deonie, np z Klarą :) 1/Jeszcze nie patrz na nas niegodnych i niewygodnych, posłuchaj pocieszającego Słowa: strząśnij pył ze swoich sandałów  i nie dźwigaj bez potrzeby. 2/Jak w oczach Pana Boga będzie taka potrzeba załapiesz się na drugie rozesłanie: tylko na początku apostołowie chodzą, szukać  tego co zginęło z domu Izraela, we właściwym czasie idą do wszystkich narodów! 
K
klara
24 września 2014, 08:33
Ojej... Wyjdźcie i strząśnijcie proch z nóg? A gdzie dialog międzyreligijny, a gdzie nabożeństwa ekumeniczne? Gdzie "pokorne wsłuchiwanie się"  w prawdy pogańskich kultów?
N
Nikodem
24 września 2014, 10:58
Spójrz na Krzyż Pana Jezusa i przestań pluć obrzydliwościami, na tych których obmywa z grzechów Święta krew Baranka. W imię Boga naszego i Boga wszystkiego co istnieje, w imię PANA PANÓW I KRÓLA KRÓLÓW JEZUSA Chrystusa, zamilknij ty który ochydą swoją napełniasz to forum. Przebiegły duchu, istoto pulugawa, stań do walki ze Św. Michałem Archaniołem i z Królową Aniołów Maryją. Duchu stojący za tymi wpisami, twój koniec jest bliski, a ty zostałeś już osądzony bo nie znalazło się miejsce w niebie dla ciebie, upadła istoto. Odejdź o niego w Imię Pana Jezusa, Pana Zastępów, który zwyciężył ciebie na Krzyżu, odkupiwszy Świat. Teraz to jest twój koniec, duchu nieprawości. Jesteś skończony duchu kłamstwa i nieposłuszeństwa, bo Pan zwyciężyły ciebie na Krzyżu, i nadchodzi aby okazać miłosierdzie tym którzy się ciebie wyrzekają. Zostaw nas i to forum w imię Pana Jezusa.
K
klara
24 września 2014, 18:33
Ohyda się pisza przez "H".

Skomentuj artykuł

Mamy odpowiednią moc - Łk 9, 1-6
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.