Jaka jest zła definicja dobra - Łk 9, 7-9

Jaka jest zła definicja dobra - Łk 9, 7-9
(fot. fairytaleweaver/flickr.com/CC)
6 lat temu
Mieczysław Łusiak SJ

Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że Eliasz się zjawił; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Lecz Herod mówił: "Ja kazałem ściąć Jana. Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę?" I chciał Go zobaczyć.

Rozważanie do Ewangelii

Herod był zaniepokojony dobrem, które czynił Jezus. Dla niego bowiem nie istniało dobro i zło, ale tylko to co było po jego myśli i to co było wbrew jemu. Niestety, taka definicja dobra jest dość często spotykana. Jest wielu ludzi, którzy za dobro uważają tylko to, co im służy, a od nich niczego nie wymaga. Życie takiego człowieka jest do pewnego momentu satysfakcjonujące, ale szybko przychodzi pustka - brak poczucia sensu życia. Życie takiego człowieka zmierza donikąd.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jaka jest zła definicja dobra - Łk 9, 7-9
Komentarze (1)
T
tom
25 września 2014, 22:10
ciekawe że chciał go zobaczyć, a nie posłuchać. Co za pustka. Chyba Herod dlatego był zaniepokojony, bo wiezac że Jezus czyni tak dużo dobrego może być konkrencją dla jego władzy. Ale podobno bardzi źle skończył.

Skomentuj artykuł

Jaka jest zła definicja dobra - Łk 9, 7-9
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.