Konsekracja Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Co na ten temat mówi s. Łucja?

Konsekracja Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Co na ten temat mówi s. Łucja?
(Fot. pl.depositphotos.com)
catholicnewsagency.com/dm

Wraz z ogłoszeniem, że 25 marca papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi, ożywiło się zainteresowanie poświęceniem Rosji, o które prosiła Matka Boża Fatimska.

Część orędzia fatimskiego - zawarta w wizji skierowanej do siostry Łucji dos Santos i jej kuzynów - ostrzegała przed nadejściem komunizmu, ale także mówiła o ostatecznym triumfie Niepokalanego Serca Maryi, zwłaszcza w Rosji, jeśli kraj ten został poświęcony Jej Niepokalanemu Sercu. 

Poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi w łączności z biskupami całego świata dokonał papież Jan Paweł II 25 marca 1984 roku.

Chociaż wielokrotnie debatowano, czy konsekracje zostały przeprowadzone prawidłowo, papież Jan Paweł II w łączności z innymi biskupami powierzył Maryi świat, a Rosję w szczególności. 

DEON.PL POLECA

Portal catholicnewsagency.com opisał i przedstawił zbiór dokumentów, dotyczących prośby o poświęcenie Rosji i jej wypełnienie z 1984 roku przez św. Jana Pawła II i biskupów świata.

6 czerwca 1930. Rozmowa ks. Jose Bernardo Gonçalvesa z siostrą Łucją:

Ks. Gonçalves: Co jest pożądane w zbawieniu biednej Rosji?

Siostra Łucja: Jeśli się nie mylę, nasz drogi Pan Bóg obiecuje zakończenie prześladowań Rosji, jeśli Ojciec Święty dokona uroczystego i publicznego aktu zadośćuczynienia i poświęcenia Rosji Najświętsze Serca Jezusa i Maryi i ordynuje do tego biskupów świata katolickiego. W odpowiedzi na zakończenie tych prześladowań Jego Świątobliwość ma obiecać aprobować i zalecać praktykowanie wspomnianego już nabożeństwa zadośćuczynienia. [Pięć pierwszych sobót].

1936 List siostry Łucji do księdza Gonçalveza:

Pontevedra, 18 maja 1936

Wielebny,

... na drugie pytanie, czy warto nalegać w celu uzyskania konsekracji Rosji, odpowiadam prawie tak samo, jak odpowiadałam innym razem. Przykro mi, że jeszcze tego nie zrobiono. Jednak to ten sam Bóg, który o to poprosił, który na to pozwolił.

Powiem, co czuję, choć jest to dość delikatna sprawa ze względu na niebezpieczeństwo zagubienia i przeczytania listu, ale zawierzam to samemu Bogu, bo obawiam się, że wyraziłam się wystarczająco jasno.

Czy wygodnie jest nalegać? Nie wiem. Wydaje mi się, że gdyby Ojciec Święty zrobił to teraz, nasz Pan przyjąłby to i spełnił swoją obietnicę. Nie ma też wątpliwości, że spodobałoby się to naszemu Panu i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Rozmawiałem na ten temat z naszym Panem i zapytałam Go, dlaczego nie nawróci Rosji bez dokonania konsekracji przez Ojca Świętego?

Chrystus: Ponieważ pragnę, aby cały mój Kościół uznał tę konsekrację za triumf Niepokalanego Serca Maryi, aby później rozszerzyć jego kult i umieścić nabożeństwo do tego Niepokalanego Serca obok nabożeństwa do mojego Najświętszego Serca.

Siostra Łucja : Ale mój Boże, Ojciec Święty chyba mi nie uwierzy, chyba że Ty sam poruszysz go szczególnym natchnieniem.

Chrystus: Ojciec Święty. Módlcie się bardzo za Ojca Świętego. Zrobi to, ale będzie za późno. Jednak Niepokalane Serce Maryi uratuje Rosję. Została Jej powierzona.

Twój uniżony sługa,

Maria Łucja od Jezusa R.S.D.

P.S.: Jeśli chodzi o Meksyk, Hiszpanię i Francję, wiesz, że nie są one objęte obietnicą. Musielibyśmy liczyć na hojność Bożego miłosierdzia. Kiedy ostatni raz rozmawiałem z Biskupem, obiecał mi, że zajmie się tą sprawą, ale nie wiem, czy to zrobił. Oddaję wszystko w ręce Boga i pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi i staram się działać na moim polu działania, jakim jest ofiara i modlitwa. Chociaż są tak biedni jak ja, mam nadzieję, że Najświętsze Serca Jezusa i Maryi przyjmą ich do nawrócenia grzeszników.

1937 List biskupa Leirii José Alves Correia da Silva do papieża Piusa XI

Błogosławiony Ojcze,

pokornie padając u stóp Waszej Świątobliwości, sądzę, że muszę przedstawić Waszej Świątobliwości co następuje:

W tej diecezji znajduje się sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, która jest głównym ośrodkiem pobożności w Portugalii i której nabożeństwo jest rozproszone po wielu narodach. Z zaleceń Najświętszej Maryi Panny z 1917 r., a zwłaszcza nabożeństwa do Różańca Świętego, niechęci do rozpusty i skruchy, jasno wynika, że ​​Matka Boża przygotowywała walkę z komunizmem, z którego do tej pory uchroniła się Portugalia, pomimo bliskość Hiszpanii. My, portugalscy biskupi, zobowiązaliśmy się w ubiegłym roku, po rekolekcjach, które odbyliśmy w sanktuarium, zwołać wielką narodową pielgrzymkę, jeśli do końca 1937 roku nasz kraj nie zostanie nawiedziony straszliwym nieszczęściem komunizmu. Dzięki Najświętszej Dziewicy byliśmy spokojni.

Spośród trojga dzieci, którym objawiła się Matka Boża, dwoje zmarło, a jedynym ocalałym jest zakonnica z Instytutu św. Doroty w Hiszpanii. Ta zakonnica prosi mnie, abym zakomunikował Waszej Świątobliwości, że zgodnie z niebiańskim objawieniem dobry Bóg obiecuje zakończenie prześladowań w Rosji, jeśli Wasza Świątobliwość zechce dokonać i zarządzić, aby wszyscy biskupi świata katolickiego wspólnie dokonali uroczystego i publicznego akt zadośćuczynienia i poświęcenia Rosji Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi oraz aprobować i zalecać praktykę pobożności zadośćuczynienia polegającej na przyjmowaniu Komunii Świętej, odmawianiu różańca, odprawianiu piętnastu minut medytacji nad tajemnicami różańca, wszystko to w pierwszą sobotę pięciu kolejnych miesięcy.

To nabożeństwo miałoby za cel: zadośćuczynienie za bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Poczęciu, Dziewictwu, Macierzyństwu Najświętszej Maryi Panny oraz obrazy Matki Bożej, błaganie za nasze dzieci, w których serca zaszczepiono pogardę, a nawet nienawiść do Matki Niebieskiej.

Oto to, Ojcze Święty, co otrzymałem do przekazania Waszej Świątobliwości.

W pielgrzymkach do Sanktuarium zawsze modlimy się za Waszą Świątobliwość. Na koniec pokornie błagam Waszą Świątobliwość o Błogosławieństwo Apostolskie dla tej diecezji, waszego pokornego proboszcza i pielgrzymów sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Papież Jan Paweł II dokonał aktu poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi 25 marca w 1984 roku na Placu Świętego Piotra

Teksty Konsekracji Rosji 1952 (Papież Pius XII) i Konsekracji Świata 1984 (Papież Jan Paweł II i Biskupi)

29 sierpnia 1989. List siostry Łucji do siostry Marii z Betlejem        

J.+ M. Pax Christi

Droga Siostro Maryjo z Betlejem,

otrzymałem Twój list i chociaż mam bardzo mało czasu do dyspozycji odpowiem na Twoje pytanie, które brzmi: Czy konsekracja świata na prośbę Matki Bożej została dokonana?

31 października 1942 r. Jego Świątobliwość Pius XII dokonał konsekracji. Zapytano mnie, czy zrobiono tak, jak prosiła Matka Boża. Odpowiedziałam „NIE”, ponieważ nie został on sporządzony w jedności ze wszystkimi biskupami świata.

Później, 13 maja 1967, Jego Świątobliwość Paweł VI dokonał konsekracji. Zapytano mnie, czy zrobiono tak, jak prosiła Matka Boża. Odpowiedziałam „NIE”, z tego samego powodu, nie został on sporządzony w jedności ze wszystkimi biskupami świata.

13 maja 1982 r. Jego Świątobliwość Jan Paweł II dokonał konsekracji. Zapytano mnie, czy to było zrobione. Odpowiedziałem „NIE”. Nie została stworzona w jedności ze wszystkimi biskupami świata.

Następnie ten sam Papież Jan Paweł II napisał do wszystkich biskupów świata prosząc ich o zjednoczenie się z nim. Posłał po statuę Matki Bożej Fatimskiej - tę z małej kaplicy, która miała być przewieziona do Rzymu, a 25 marca 1984 roku - publicznie - wraz z biskupami, którzy chcieli zjednoczyć się z Jego Świątobliwością, dokonał konsekracji zgodnie z prośbą Matki Bożej. Zapytali mnie, czy zrobiono to tak, jak prosiła Matka Boża, a ja odpowiedziałem: „TAK”. Teraz zostało zrobione.

Skąd ta pilna potrzeba Boga, aby ta konsekracja była dokonana w jedności ze wszystkimi biskupami świata? Ponieważ ta konsekracja jest wezwaniem do jedności wszystkich chrześcijan - Mistycznego Ciała Chrystusa - którego głową jest Papież, jedyny, prawdziwy przedstawiciel Chrystusa na ziemi, któremu Pan powierzył klucze królestwa niebieskiego, i tej jedności zależy od wiary w świat i miłości, która jest więzią, która ma nas wszystkich łączyć w Chrystusie, tak jak tego chce i jak prosił Ojca: „Jak Ty, Ojcze, jesteś we Mnie, a Ja w Tobie aby i oni stanowili jedno w Nas, aby świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś... Ja w nich, a Ty we Mnie, aby stali się doskonałymi w jedności, aby świat poznał, że Ty Mnie posłałeś i umiłowałeś ich tak, jak Ty mnie umiłowałeś” (J 17:21-23).

Jak widzimy w zjednoczeniu zależy wiara i miłość, które muszą być spoiwem naszego zjednoczenia w Chrystusie, którego prawdziwym przedstawicielem na ziemi jest Papież.

Uścisk twojej matki i moje pozdrowienia dla reszty rodziny w połączeniu z modlitwą.

Coimbra, 29 sierpnia 1989

siostra Łucja

3 lipca 1990. List siostry Łucji do księdza Roberta Foxa z Apostolatu Rodziny Fatimskiej

J.+M. 

Pokój Chrystusa 

Wielebny Ojcze Robercie J. Foxx, 

przychodzę odpowiedzieć na twoje pytanie, „czy konsekracja dokonana przez papieża Jana Pawła II 25 marca 1984 r. w jedności ze wszystkimi biskupami świata spełniła warunki nawrócenia Rosji, zgodnie z prośbą Matki Bożej w Twych 13 czerwca 1929?

Tak, zostało wykonane i od tego czasu mówię, że zostało wykonane. 

I mówię, że żadna inna osoba nie odpowiada za mnie, to ja odbieram i otwieram wszystkie listy i odpowiadam na nie. 
z modlitwą, 
Coimbra, 3 lipca 1990

siostra Łucja 

catholicnewsagency.com/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Konsekracja Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Co na ten temat mówi s. Łucja?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.