Ks. Sawielewicz: Miałem 19 lat i nienawidziłem siebie. Dlatego teraz mówię o tym, że trzeba siebie pokochać

Ks. Sawielewicz: Miałem 19 lat i nienawidziłem siebie. Dlatego teraz mówię o tym, że trzeba siebie pokochać
Ks. Teodor Sawielewicz. Źródło: YT / Teobańkologia
Teobańkologia / YouTube.com / mł

- Opowiadam wam o tym, że trzeba pokochać siebie dlatego, że ja sam nienawidziłem siebie. Miałem 19 lat i w głowie pytanie: co to znaczy kochać siebie? Panie Boże, wytłumacz mi, bo ja nie rozumiem, co Ty do mnie mówisz! - dzielił się bardzo szczerze swoją historią ks. Teodor Sawielewicz. 

Podczas rekolekcji wygłoszonych w Berlinie ks. Sawielewicz wygłosił konferencję o uczuciach i potrzebach. 

Bóg mówi do nas przez nasze uczucia

- Jezus zachęca: nazywaj swoje potrzeby, proś mnie, mówi mi o tym! Tomasz z Akwinu mówi, że głos Boga dociera do nas od zewnątrz i od wewnątrz. Nie słuchamy Boga, gdy nie słuchamy głoszonego nam Słowa Bożego i gdy nie słuchamy siebie od wewnątrz. Bóg posyła nam uczucia, żeby coś nam powiedzieć. Jeśli ich nie przyjmiemy, nie zrozumiemy co Bóg ma nam do powiedzenia - mówił podczas konferencji duchowny. 

Jak dodał, są różne natchnienia, które pochodzą czasem od dobrego ducha, a czasem od złego ducha i musimy umieć je rozróżniać.

DEON.PL POLECA

- Trzeba słuchać, analizować, dać sobie czas między tym, że coś czuję, ale nie umiem tego zinterpretować, i że muszę coś nazwać, żeby dopiero przejść w działanie. Najpierw muszę przyjąć kod Boga ukryty w emocjach, wysłuchać go  mówił duszpasterz. 

Ks. Sawielewicz: miałem 19 lat i nienawidziłem siebie

- Opowiadam wam o tym, że trzeba pokochać siebie, bo ja nienawidziłem siebie. Miałem 19 lat i w głowie pytanie: co to znaczy kochać siebie? "Panie Boże, wytłumacz mi, bo ja nie rozumiem, co Ty do mnie mówisz!" I w całej swojej bezradności postanowiłem poszukać w księgarni. Wszedłem tam, poszukując informacji, co znaczy pokochać siebie, bo internet jeszcze nie działał tak, jak dzisiaj. I tam nie było. Znalazłem tylko małą książeczkę tylko, która w ogóle do mnie nie przemówiła. Szukałem odpowiedzi i chociaż nie znalazłem, to Bóg widział moje pragnienie, by przyjąć i pokochać siebie. Potem wałkowałem ten temat kilka lat, bo to jest proces - mówił duchowny. - Dlatego przyjmij to, co niekochane w tobie, to co odrzucasz, czego nie chcesz zaakceptować. Przyjmij swój gniew.

Posłuchaj całej konferencji ks. Sawielewicza o uczuciach: 

Źródło: Teobańkologia / YouTube.com / mł

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Teodor Sawielewicz

Porządna porcja dobrych słów syci bardziej, niż najlepszy posiłek i rozgrzewa mocniej, niż ulubiona herbata, więc warto karmić się nimi jak najczęściej. Właśnie dlatego trzymasz w ręku Księgę Błogosławieństw, dzięki której Boże życzenia będą Ci...

Skomentuj artykuł

Ks. Sawielewicz: Miałem 19 lat i nienawidziłem siebie. Dlatego teraz mówię o tym, że trzeba siebie pokochać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.