Marzena Kawa o swojej wierze. Prezenterka TVP: "Maryja jest dla mnie niedościgłym wzorem"

Marzena Kawa o swojej wierze. Prezenterka TVP: "Maryja jest dla mnie niedościgłym wzorem"
Fot. Youtube
wp.pl / kb

Marzena Kawa to prezenterka i pogodynka TVP. Ostatnio postanowiła wypowiedzieć się o swojej wierze. Dziennikarka wyznała, że jest szczególnie mocno związana z duchowością maryjną.

Marzena Kawa: Maryja jest dla mnie wzorem

Pogodynka nigdy nie ukrywała, że jest osobą wierzącą. Kawa zdradziła m.in, że "Dzienniczek" św. Faustyny Kowalskiej to jej lektura obowiązkowa, szczególnie w trudnych momentach życia. Jednocześnie Matka Boża jest dla dziennikarki TVP ważną inspiracją. 

"Maryja jest dla mnie niedościgłym wzorem w byciu mamą. Chciałabym mieć tyle cierpliwości i łagodności co Ona" - powiedziała Marzena Kawa.

Kawa na co dzień żyje w duchowości maryjnej dzięki szkaplerzowi, czyli odmianie habitu symbolizującego szatę Maryi. Ma chronić przed ogniem piekielnym. Przyjęła go kilkanaście lat temu od Ojców Karmelitów w Warszawie. Właśnie wtedy zobowiązała się, że do końca życia codziennie będzie odmawiać modlitwę maryjną.

DEON.PL POLECA

"Moją modlitwą jest 'Pod Twoją Obronę'. Modlę się nią każdego dnia od szesnastu lat. Szkaplerz był kolejnym krokiem w mojej duchowości maryjnej. Jeszcze bardziej złączył mnie z Matką Bożą" - wyznała prezenterka TVP.

Źródło: wp.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Sermak SJ

"Wiara nie jest dodatkiem do życia, jest samym życiem. Mogę więc powiedzieć: "tak żyję, bo jestem człowiekiem wierzącym". Moja wiara to droga przez życie, które dla nikogo, zwłaszcza w dzisiejszych czasach nie jest proste i...

Skomentuj artykuł

Marzena Kawa o swojej wierze. Prezenterka TVP: "Maryja jest dla mnie niedościgłym wzorem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.