Wieczorna modlitwa, która pomoże ci się skupić na tym, co ważne 

Wieczorna modlitwa, która pomoże ci się skupić na tym, co ważne 
Fot. Aaron Burden / Unsplash
DEON.pl / mł

Pomódl się dziś przygotowaną przez nas wieczorną modlitwą. Jest inspirowana wersetami z pięknego Psalmu 145, który słyszymy w liturgii wiele razy w ciągu roku - na przykład 14 grudnia.  

Nie wiesz, jak się modlić? Brakuje ci słów albo masz poczucie, że mówisz do Boga o niczym, zarzucasz Go słowami? Nie potrafisz znaleźć sposobu na swoją wieczorną modlitwę, która będzie ożywiać twoje serce? To ten moment, w którym możesz spróbować sięgnąć po psalmy. One podpowiadają, jak rozmawiać z Bogiem i szczerze mówić Mu o wszystkim.

DEON.PL POLECAModlitwa wieczorna, która pomoże ci skupić się na tym, co ważne 

Boże,

Jesteś łagodny. A ja często tego nie potrafię. Czasem nie chcę, czasem moja niełagodność wymyka się spod kontroli i robi tyle zamieszania. Chcę Ci o tym powiedzieć, bo nie jest mi z tym łatwo. Czasem zazdroszczę innym ich łagodności i chciałabym, żebyś dał mi jej tak dużo, żeby nie brakowało mi jej w tych wszystkich trudnych momentach dnia.

Jesteś łaskawy. Bardzo łaskawy. Umiem zobaczyć tylko maleńką część Twojej łaskawości. Tak często mi się zdarza sugerować Ci, kto jakiej łaski potrzebuje, albo zazdrościć, gdy widzę, ile dajesz ludziom wokół mnie. A jestem tak bardzo obdarowana. Nie pozwalaj mi o tym zapomnieć.

Nie chcę w naszej wieczornej rozmowie skupiać się na sobie. Chcę Cię uwielbiać, mówić Ci o tym, ile rzeczy, które robisz, po prostu mnie zachwyca. To, że panujesz nad każdą sytuacją, że nic się nie wymyka z Twoich rąk. To, że tyle jest ludzi, którzy uwielbiają Cię tak ja ja, na swojej wieczornej modlitwie, głośno i we wspólnocie albo cicho i w sercu – to mi daje poczucie, że nie jestem sama.

Jesteś dobry dla wszystkich. Nie ma nikogo, kto byłby pozbawiony Twojego miłosierdzia. Czasem chciałabym, żebyś był dobry tylko dla tych, którzy na to zasłużyli, zabrał swoją łaskę i miłosierdzie tym, którzy robią rzeczy dla mnie nie do zaakceptowania. Ale Ty jesteś dobry dla wszystkich. To trudne i piękne.

Czy Twoja potęga objawia się w moim życiu? Mówisz, że tak. Więc przyjdź z mocą! Niech Twoja chwała będzie widoczna w mojej codzienności. Nie chowaj przede mną twojego Królestwa. Pozwól się znaleźć, zobaczyć, jak działasz, pozwól mi oglądać Twoje cuda, te wielkie i te maleńkie, w mojej własnej codzienności, w życiu ludzi, którzy są dla mnie bliscy i ważni. Działaj! To, co robisz, jest wspaniałe i chcę tego doświadczać, żeby nie czuć znużenia życiem, braku sensu, poczucia, że przytłacza mnie każdy dzień.
Uwielbiam Cię i błogosławię!

Amen

Przeczytaj wersety z Psalmu 145, na podstawie których powstała nasza modlitwa: 

Psalm 145

Jesteś łagodny i bardzo łaskawy

Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu,
i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi wyznawcy.

Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.
Aby synom ludzkim oznajmić Twoją potęgę
i wspaniałość chwały Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wieczorna modlitwa, która pomoże ci się skupić na tym, co ważne 
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.