"My nawet ze świętego miejsca potrafimy uczynić pustynię"

"My nawet ze świętego miejsca potrafimy uczynić pustynię"
(fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube)
Niedziela, 08:00

"To jest bardzo mocna historia, bardzo mocne Słowo, które mówi, że my mamy zdolność przekształcenia ziemi Bożej w pustynię, która nie daje wody, nie daje życia. Mamy taką zdolność w stosunku do Kościoła. Możemy Kościół przekształcić w pustynię" - mówi abp Ryś.

doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, arcybiskup metropolita łódzki od 2017 r.. Autor takich książek jak "Moc wiary", "Moc słowa" i "Skandal miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,75 zł
42,90 zł

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Skomentuj artykuł

"My nawet ze świętego miejsca potrafimy uczynić pustynię"
Komentarze (7)
AJ
~Anna ja
16 września 2020, 07:09
Ziemia boza to serce.Jeśli nie przyjmiemy ziarna w nie czyli slowa bozego to nie da plonu, nie da zycia a woda to wiara, serce nie da wiary dalej nie bedziemy przekazywac wiary dzieciom nie dawać wody- wiary czyniąc wg NAUKI jEZUSA nie bedziemy dawać dobra miłości jałmuzny w postaci dobrych uczynków odwiedzania chorych nie bedziemy wspierac słabszych...pustynia bedzie głucha-serce głuche na słowo Pana i nie żyzna b gleba-serce umrze wogóle i bedzie żyło sobie samemu, bedzie nie uznawało istnienia Boga wogole..głuche slepe że chore ze obumiera choć to tylko susza-dalej jest nie susza a pył. Swięte miejcsca typu Grób Pański,Jerozolima-droga krzyżowa jest atrakcją turystyczna dla wielu!!!!!!A i zarobkiem z turystów!!!
MG
~Marian Golonko
15 września 2020, 20:23
Jedną ze sprawdzonych metod jest unikanie niewygodnych tematów . Udawanie, że nie ma sprawy, w tym ignorowanie i pozostawianie samym sobie pokrzywdzonych. Pójście w zaparte, milczenie a potem zaprzeczanie, jak sprawa zaczyna być głośna. Prędzej czy później każda będzie głośna. Tak mówi Pismo Święte.
SA
~Stanisław Anczakowski
14 września 2020, 21:40
A co to znaczy owo "my " kościół już nie jest jednorodny, kiedy dojrzeje aby te różnice ODWAŻNIE NAZWAĆ ,odważnych nie widzę , a szkoda bo ludzie to widzą i słyszą na co dzień .
TM
~Tomek Mazurek
14 września 2020, 06:45
Czy opłaty za cmentarze w Archidiecezji Łódzkiej nadal są wysokie?
KP
~katolik pomniejszego płazu
13 września 2020, 21:59
tak jest. pod wpływem wirusa święte miejsca przekształciliście w pustynię
MS
~Marcin Stradowski
13 września 2020, 21:18
Nie mam czasu przez 20 minut sluchac bpa Rysia, ale do tytulu sie odniosę. Jak dalej tak będziecie podchodzić do zgłoszonych przypadków pedofilii w kościele, to uczynicie z kościołów pustynie. Jeszcze kilka ślubów jak ten ostatni Kurskiego, a i ja ograniczę się jedynie do sakramentów, nie oczekując niczego więcej od kościoła.
SD
~Stanisław Dadas
17 września 2020, 18:10
ŚWIETNE.

Skomentuj artykuł

"My nawet ze świętego miejsca potrafimy uczynić pustynię"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.