Na dobranoc i dzień dobry - Łk 9, 1-6

Na dobranoc i dzień dobry - Łk 9, 1-6
(fot. zak mc / Foter / CC BY-SA)
Logo źródła: Na dobranoc Mariusz Han SJ

Zacznij misję…

Pierwsze wysłanie Apostołów

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych.

Mówił do nich: Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!

DEON.PL POLECA

Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

Opowiadanie pt. "O orle i słowiku"

Do orła doszło kiedyś wiele listów pochwalnych pod adresem słowika. Król ptasi chciał się upewnić co do prawdziwości tych meldunków, więc wysłał pawia i skowronka z misją zbadania stanu rzeczy. Ich zadaniem było sprawdzić jakość śpiewu i ubioru.

Po powrocie paw zameldował: - Kiedy ujrzałem jego żałosny kitel, tak się zdenerwowałem, że nie byłem w stanie słuchać, co i jak śpiewa. - Skowronek natomiast zauważył: - Śpiew słowika tak mnie zachwycił, że zapomniałem obejrzeć jego ubiór.

Refleksja

Znajdujemy tyle powodów, żeby nie pójść za Jezusem. Tymczasem chaos życia nie pozwala zobaczyć tego, co najważniejsze, a jest to miłość. Tak niewiele potrzeba, aby naszym życiem prowadzić innych ludzi do Boga. My tymczasem zadawalamy się "błyskotkami", które wypełniają nasze codzienne dni. W ten sposób mija nam koło nosa to co najpiękniejsze, co zostawia największe wspomnienia. Tylko miłość jest tą drogocenną perłą, do której lgnie nasze życie, tymczasem my często nie poświęcamy jej zbyt wiele czasu, aby dzielić się nią  z innymi ludźmi…

Jezus uczy nas, że nasza otwartość do drugiego człowieka powinna wynikać z miłości do Niego. Tylko w ten sposób możliwa jest komunikacja i porozumienie. Miłość bliźniego jest gwarantem porozumienia na każdej płaszczyźnie naszego życia. Tylko dając i odbierając miłość, możliwe jest obustronne porozumienie. Nasz świat bez miłości bliźniego skazany jest na miecz, wojny i w konsekwencji tego: rozpacz… 

 

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Jak wciąż iść za Jezusem?
2. Dlaczego często zadawalamy się "błyskotkami"?
3. Dlaczego miłość bliźniego jest tak ważna?

I tak na koniec...

Czy pożarty misjonarz ma uważać swoją misję za spełnioną? (Stanisław Jerzy Lec)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Na dobranoc i dzień dobry - Łk 9, 1-6
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.