Nieznane objawienie św. Józefa w Polsce. Dziś jest to miejsce słynące z wielu łask

Nieznane objawienie św. Józefa w Polsce. Dziś jest to miejsce słynące z wielu łask
Święty Józef i dzieciątko Jezus, obraz Guido Reniego (fot. domena publiczna)
YouTube.com / tk

W roku 1590 Matka Boża objawiła się piwowarowi Tomaszowi Michałkowi w Leżajsku. Nie pojawiła się jednak sama, gdyż u Jej boku stał święty Józef. Bernardyn o. Klaudiusz Baran z sanktuarium w Leżajsku opowiada o tym niezwykłym objawieniu oraz o tym, co Michałkowi nakazał św. Józef.

Nieznane objawienie św. Józefa

- Znajdujemy się w Leżajsku. W roku 1590 objawiła się tutaj Matka Boża. Ale mało kto wie, że Matka Boża nie pojawiła się tutaj sama. Objawiła się wraz ze świętym Józefem. Patrząc na nasze sanktuarium (…) na kaplicę Matki Bożej, która jest sercem tego miejsca, czasami łatwo nie zauważyć ołtarza świętego Józefa. Można powiedzieć, że św. Józef jest przytulony w kaplicę Matki Bożej (…) – mówi o. Klaudiusz Baran.

- W czasie objawienia Matka Boża powiedziała, że wybrała sobie to miejsce, aby tutaj wstawiać się za ludźmi u swojego Syna. Prosiła, aby wybudowano tutaj świątynię, ku Jej czci. - Tomaszu, wybrałam to miejsce; tutaj mój Syn będzie odbierał cześć, a każdy, kto mnie tutaj wezwie, zyska moje wstawiennictwo – tak Tomaszowi Michałkowi miała powiedzieć Matka Boża podczas objawienia.

- Tomasz Michałek stanął przed trudnym zadaniem. Nie wierzono mu na początku, wiele wycierpiał z powodu objawień. Niejako z pomocą przychodzi święty Józef, który nakazuje, aby w miejscu objawień na początek postawić krzyż. Ten krzyż obecnie znajduje się za ołtarzem głównym bazyliki i wiąże się z nim bardzo ciekawa historia. Otóż to miejsce objawień nakazano spalić. Płomienie strawiły wszystko, co się tam znajdowało, ale krzyż ocalał w cudowny sposób. Jest to wspaniała relikwia z miejsca objawień – opowiada o. Baran.

Święty Józef z Dzieciątkiem Jezus

- W najbliższej odległości od ołtarza Matki Bożej znajduje się ołtarz św. Józefa. Przedstawiony jest on na nim z Dzieciątkiem Jezus na ręku oraz z narzędziami ciesielskimi (…) – mówi z kolei br. Władysław Wyka.

- Próbujemy w ostatnim czasie jakoś docenić świętego Józefa, bo w obecnych czasach kryzysu rodziny, małżeństwa, męskości, wartości uważam, że jest to bardzo dobra postać, aby mogła nam pomóc w pokonaniu tego kryzysu – zauważa o. Klaudiusz.

Źródło: YouTube.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nieznane objawienie św. Józefa w Polsce. Dziś jest to miejsce słynące z wielu łask
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.