Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 9

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 9
Św. Juda Tadeusz na obrazie Juana Martína Cabezalero (fot. domena publiczna)
Deon.pl / tk

Święty Juda Tadeusz to patron od spraw trudnych i beznadziejnych. Wierni od wieków proszą go o wsparcie w sprawach po ludzku niemożliwych do rozwiązania. Zachęcamy do odmówienia nowenny do św. Judy Tadeusza.

Był jednym z dwunastu Apostołów, ale o jego życiu wiemy bardzo niewiele. Był bratem św. Jakuba Młodszego, również Apostoła, a jego przydomek - Tadeusz - oznacza "odważny".Jego święto przypada w kalendarzu liturgicznym 28 października.

DEON.PL POLECA
O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.
Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.
Ojcze nasz...
Zdrowaś...
Chwała Ojcu...

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 9
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.