Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 44

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 44
Tomasz Terlikowski, autor podcastu "Tak myślę"
0:00
- 0:00

W 44. odcinku podcastu „Tak myślę” Tomasz Terlikowski i jego goście mówią o aferze z księdzem z kurii białostockiej, o planowanej pokutnej pielgrzymce papieża Franciszka do Kanady, o wywiadzie łacińskiego metropolity Lwowa, o milczeniu, rozeznawaniu i rekolekcjach oraz o tym, dlaczego pro ukraińskość jest teraz pro polska.

(0:00) Powitanie

(1:52) Ks. Andrzej Dębski z kurii białostockiej wysyłał do nieznanej sobie kobiety obrzydliwe filmiki. Kuria błyskawicznie zawiesiła i suspendowała księdza, a metropolita wysłał go na leczenie. Jakie będą dalsze kroki władz kościelnych?

(6:13) Rozmowa z dr. Bogdanem Stelmachem, seksuologiem zajmującym się sprawcami przestępstw seksualnych w Kościele. W jakich typach zaburzeń występują takie zachowanie, jak te ujawnione w przypadku księdza z Białegostoku, dlaczego do nich dochodzi, dlaczego tacy ludzie nie mają zahamowań?

(35:25) To będzie z pewnością jedna z najważniejszych pielgrzymek papieża Franciszka, który w Kanadzie chce się spotkać z przedstawicielami Pierwszych Ludów i przeprosić ich za udział katolików w przymusowej asymilacji rdzennych mieszkańców kraju.

(38:32) Wygląda na to, że rzeczywiście może dojść do wizyty papieża w Ukrainie. Kiedy mogłoby do niej dojść?

(41:02) Gdyby przed wizytą w Kijowie papież odwiedził Moskwę, byłaby to nie tylko katastrofa, ale mogłoby to nawet zamknąć przed papieżem granice Ukrainy – tak stwierdził abp Mieczysław Mokrzycki, łaciński metropolita Lwowa. – Miejmy nadzieję, że papież ma dobre intencje i że niebawem je zrozumiemy – dodał.

(42:25) Czas wakacyjny sprzyja rekolekcyjnym wyprawom. O milczeniu, rozeznawaniu i rekolekcjach red. Tomasz Terlikowski rozmawia z Dariuszem Piórkowskim SJ.

(1:16:00) Tam, gdzie nie ma szacunku i otwarcia na przybyszów uciekających przed wojną, nie ma też realnej wiary w Boga – tak antyukraińskie fobie jednego z polskich polityków komentuje autor podcastu „Tak myślę”.

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 44
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.