Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 62

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 62
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Jakie tematy omówi Tomasz Terlikowski w najnowszym odcinku podcastu „Tak myślę”? Oto one: episkopat zajął się w końcu sprawą ks. Dominika Chmielewskiego; nieszczęśliwy komunikat Rady Stałej KEP ws. Jana Pawła II; skandale we Francuskim Kościele; sytuacja w Przewodowie w niczym nie powinna zmieniać naszego podejścia do Ukrainy; patriarcha Cyryl uważa, że Rosja powstrzymuje koniec świata broniąc ludzkość przed antychrystem; co o wojnie na Ukrainie myślą mieszkańcy tego kraju i czy możliwa jest trwała zmiana relacji polsko-ukraińskich – rozmowa z dr Łukaszem Adamskim; na koniec kilka słów o siostrze Cristinie, która wygrała włoską edycję „The Voice” i odeszła z zakonu.

(0:00) Powitanie.

(01:38) Sukces episkopatu, który zajął jasne stanowisko ws. błędnego nauczania ks. Dominika Chmielewskiego. Duchowny powiedział, że zastosuje się do uwag KEP.

(03:49) Zły pod wieloma względami dokument Rady Stałej KEP dotyczący Jana Pawła II. Jego treść bardziej zaszkodzi niż pomoże polskiemu papieżowi.

(12:13) Kościół we Francji otrzymał kilka nowych ciosów po tym, jak powoli wychodził na prostą. Czy jest w stanie podnieść się jeszcze raz z kolan? Tomasz Terlikowski rozmawia o tym z ks. Andrzejem Kobylińskim, filozofem z UKSW.

(46:54) „Tragedia w Przewodowie uświadamia nam kilka zasadniczych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę w najbliższym czasie” – mówi redaktor Terlikowski i wyjaśnia te kwestie.

(51:08) Według patriarchy Cyryla przyszłość całego świata zależy od Rosji, która jest katechonem – chroni nas przed przyjściem antychrysta.

(52:50) Rozmowa Tomasza Terlikowskiego z dr Łukaszem Adamskim, ekspertem od Europy środkowo-wschodniej o sytuacji na Ukrainie, Rosji oraz o stosunkach polsko-ukraińskich.

(1:22:40) Siostra Cristina, która w 2014 roku zwyciężyła we włoskiej edycji „The Voice” odeszła z zakonu. Redaktor Terlikowski po rozmowach z różnymi siostrami wyjaśnia, że powodem jej decyzji mogła być zazdrość i zawiść innych sióstr wobec niej lub głęboki kryzys egzystencjalny.

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Mistyczka ze szczecińskiego bloku 

Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki – Świadectwo i Słowo pouczenia – nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 62
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.