Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 87

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 87
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Czas na 87. odcinek podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego. Oto spis treści dzisiejszych tematów: papież Franciszek spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim; koptyjscy męczennicy zamordowani przez islamistów włączeni do kanonu rzymskiego; rozmowa z prof. Aleksandrem Bańką o patologiach grożących katolickiej duchowości; papież podjął kolejny krok ws. deklerykalizacji Watykanu; prawosławny ksiądz z Rosji zapłacił ogromną cenę za swoją odwagę i sprawiedliwość; Ordo Iuris chciałoby, pod karą więzienia, zakazać procedury uzgodnienia płci u osób małoletnich; rozmowa z o. dr Dydakiem Konradem Rycykiem o Mikołaju Koperniku; na koniec Tomasz Terlikowski poleca film "Holy Spider".

(0:00) Powitanie.

(1:54) Papież Franciszek przyjął w Watykanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. W opinii redaktora Terlikowskiego, spotkanie to pokazało po raz kolejny, jak odmienna jest nie tylko perspektywa papieża i Zełenskiego, ale także perspektywa krajów Europy środkowej i globalnego południa. Prezydent Ukrainy odebrał to spotkanie bardzo pozytywnie.

(08:09) Koptyjscy męczennicy zabici przez islamistów zostali włączeni do kanonu rzymskiego. Wszystko za sprawą spotkania papieża Franciszka i papieża Koptów, Tawadrosa II.

(10:01) Rozmowa z prof. Aleksandrem Bańką, filozofem, politologiem i wykładowcą Uniwersytetu Śląskiego o patologiach życia religijnego.

(41:46) Papież Franciszek zmienił ustawę zasadniczą Państwa Watykańskiego. Jest to pozytywna zmiana w kierunku deklerykalizacji tego kraju.

(43:05) O. Jan Kowal, ksiądz rosyjskiej cerkwi prawosławnej zmienił tekst modlitwy dotyczący wojny, który jest czytany w cerkwiach z polecenia patriarchy Cyryla. Zapłacił za to ogromną cenę.

(44:25) Nowy pomysł Ordo Iuris. Jego liderzy chcą zabrać się za osoby transpłciowe i pod karą więzienia zakazać procedury tranzycji u osób poniżej 18 roku życia.

(46:44) Rozmowa z o. dr Dydakiem Konradem Rycykiem, franciszkaninem z Uniwersytetu Papieskiego o tym, co tak na prawdę myślał Mikołaj Kopernik i jakie były źródła jego myślenia.

(1:22:54) Tomasz Terlikowskie poleca film "Holy Spider" Ali'ego Abbasi'ego.

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/

FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/

INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/

TWITTER → https://twitter.com/deon_pl

BLOGI → https://blog.deon.pl/

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 87
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.