Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 98

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 98
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 98. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum działa prawdopodobnie na zasadzie sekty - co z tym zrobi Kościół? Kilka słów Tomasza Terlikowskiego będących odpowiedzią na komentarze członków Fundacji dotyczących jego tekstu, który ukazał się na łamach "Rzeczpospolitej"; rozmowa z Maciejem Biskupem OP o duchowości i drodze Sinead O'Connor; komentarz na temat wywiadu Natalii Niemen dla "Wysokich Obcasów"; rozmowa z Damianem Jankowskim na temat tego, czy warto pójść na film "Barbie" i "Oppenheimer"; kilka słów o relacjach polsko-ukraińskich.

(0:00) Powitanie.

(01:36) Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum działa na zasadzie sekty, a kierujący nią ks. Łukasz Kadziński zachowuje się jak jej guru. Tomasz Terlikowski po rozmowach z członkami Fundacji sprawdził, czy film Pawła Kostowskiego, byłego członka grupy, który ukazuje jej nieprawidłowości, jest prawdą.

(12:36) Na łamach "Rzeczpospolitej" ukazał się tekst Tomasza Terlikowskiego na temat Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum. Wywołał on krytykę niektórych członków grupy. Redaktor Terlikowski komentuje oświadczenia wysyłane przez wspólnotę.

(17:49) Rozmowa z o. Maciejem Biskupem OP na temat zmarłej niedawno piosenkarki Sinead O'Connor, jej drogi i duchowości.

(49:15) Natalia Niemien udzieliła "Wysokim Obcasom" wywiadu, w którym wskazuje na duchowe choroby chrześcijan przesłaniające niekiedy przesłanie Ewangelii.

(56:39) Rozmowa z Damianem Jankowskim z "Więzi" o filmach "Barbie" i "Oppenheimer".

(1:21:50) Krótki komentarz Tomasza Terlikowskiego na temat relacji polski-ukraińskich.

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Szukasz książki na wakacje? Zapoznaj się z asortymentem wydawnictwa WAM, które oferuje promocje na najlepsze i najnowsze książki.

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 98
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.