Przemieńmy swoje serca

Przemieńmy swoje serca
Fot. depositphotos.com
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Abyśmy mogli zamieszkać w Niebie, musimy być przemienieni wewnętrznie, a nie tylko dobrze postępujący. W Niebie bowiem nie będzie już lęku przed niczym, będzie absolutna wolność, nie będzie przepisów, regulaminów itd.

Ewangelia na dziś Mt 23, 13-22

Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ

Faryzeizm jest chorobą duszy, która dotyka także współczesnych chrześcijan. Chorymi na tę chorobę są ci, którzy koncentrują się na przestrzeganiu przepisów prawa, a nie na faktycznej przemianie serca. Oczywiście że przemiana serca przejawia się dobrym postępowaniem, ale można dobrze postępować bez przemiany serca, na przykład ze strachu przed karą.

Abyśmy mogli zamieszkać w Niebie, musimy być przemienieni wewnętrznie, a nie tylko dobrze postępujący. W Niebie bowiem nie będzie już lęku przed niczym, będzie absolutna wolność, nie będzie przepisów, regulaminów itd. Kto więc nie jest wewnętrznie takim jak aniołowie, ten nie jest zdolny do życia w Niebie.

Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Zgodnie z pouczeniem Jezusa: Gdzie dwaj albo trzej gromadzą się w moje imię, tam Ja jestem pośród nich. (Mt 18,20), katolicy modlą się razem na całym świecie, jednocząc się nie tylko przez miejsce i czas,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przemieńmy swoje serca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.