Molestowanie i głód. Piekło dzieci w ośrodkach dla migrantów

Molestowanie i głód. Piekło dzieci w ośrodkach dla migrantów
(fot. depositphotos.com)
NBC / kk

NBC News przekazało porażające doniesienia o sytuacji w ośrodkach dla migrantów przy granicy z USA. Dotychczas wiadomo było o złych warunkach, teraz dochodzą informacje o wykorzystywaniu nieletnich przez przygranicznych strażników.

15-letnia dziewczyna z Hondurasu twierdzi, że jeden z oficerów kazał jej podnieść bluzkę, po czym obmacywał jej piersi. Mężczyzna zdjął jej również spodnie i dotykał jej ciała. Towarzyszyli mu inni mężczyźni, którzy obserwowali całą sytuację, komentowali ją i się śmiali. Nazywano to "przeszukaniem".

16-letni chłopak z Gwatemali został ukarany za narzekanie na smak jedzenia. Zabrano mu materac i musiał spać na gołej ziemi. Doniesiono również o przypadkach obrazy słownej, kar odwetowych i okrutnego zachowania.

Te konkretne przypadki dotyczą ośrodka w Yumie w stanie Arizona, ale informacje o skandalicznej sytuacji docierają również z innych przygranicznych punktów. Od kwietnia do połowy czerwca doniesiono o 30 przypadkach naruszenia godności człowieka, takich jak odmowa możliwości skorzystania z telefonu, prysznica czy głodzeniu osób w ośrodku. Wiadomo też o niehigienicznych warunkach, w których trzymani są przesiedleńcy oraz przeludnieniu.

"Nasi klienci mówią, że widzieli dzieci budzone kopniakami, albo takie, które już nie odróżniały dnia od nocy, bo przebywały w zamknięciu i przy zapalonym świetle 24 godziny na dobę. Jedzenia nie podawano im, tylko w nie rzucano" - mówi Laura Belous, prawniczka reprezentująca pokrzywdzonych migrantów.

W odpowiedzi na zarzuty władze służb granicznych twierdzą, że "traktują osoby znajdujące się pod ich opieką z godnością i szacunkiem". Zobowiązują się do przeprowadzenia odpowiedniej kontroli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
27,93 zł
39,90 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Molestowanie i głód. Piekło dzieci w ośrodkach dla migrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.