Tej akcji IKEI nie zapomnicie [WIDEO]

Tej akcji IKEI nie zapomnicie [WIDEO]
(fot. vimeo.com)
ikea / vimeo / kw

Reklamy sklepów IKEA często wywołują emocje, nierzadko też poruszają najtrudniejsze tematy. Jednak to, na co zdecydowała się dyrekcja jednego z flagowych salonów, na długo zapadnie w pamięć wszystkich jego klientów.

- Przez dwa tygodnie instalacja miała na celu promować coroczną akcję fundraisingową w Norwegii. W tym roku środki zostały przekazane Czerwonemu Krzyżowi i ludziom, którzy żyją w strefie wojny i konfliktu - napisali organizatorzy akcji.

We flagowym salonie IKEA Slependen w Norwegii w ramach ekspozycji ustawiono rekonstrukcję 25-metrowego mieszkania syryjskiej rodziny - Rany i jej dziewiątki dzieci. Obecnie zamieszkali oni w Damaszku.

Mieszkanie odtworzono w szczegółach 1:1. Zamiast cen, na metkach znajdują się informacje, jak obecnie wygląda życie w Syrii - większość mieszkańców ma utrudniony dostęp do podstawowych produktów: żywności, leków czy czystej wody. Często żyją w warunkach oblężonego miasta.

Na każdej metce znajduje się również informacja, jak można pomóc.

- Mogliśmy postawić w sklepie billboard ze zdjęciami i informacjami. Ale zależało nam na tym, aby jak najwierniej odwzorować wnętrze mieszkania prawdziwej rodziny, która próbuje przeżyć w Syrii. W ten sposób Norwegom będzie łatwiej zrozumieć, co tak naprawdę czują Syryjczycy - powiedział dyrektor artystyczny agencji POL, która zrealizowała projekt dla IKEI.

Wizyta w takim mieszkaniu z pewnością działa na wyobraźnię.

Zobaczcie wideo:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tej akcji IKEI nie zapomnicie [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.