Paweł VI to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Paweł VI to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
2 lata temu
DEON.pl

Giovanni Montini był bardzo zdolnym, skromnym człowiekiem, który za nic miał tytuły i godności. Był jednym z najmłodszych papieskich dyplomatów w dziejach Stolicy Apostolskiej. Znał biegle 5 języków. Gdy po śmierci Jana XXIII został wybrany na papieża, musiał wznowić i dokończyć obrazy Soboru Watykańskiego II. Pośród licznych sporów i nieposłuszeństwa niektórych hierarchów, na nim spoczywało utrzymanie jedności Kościoła. Jako pierwszy dostrzegł wartość mediów i wykorzystał je do ewangelizacji. Św. Paweł VI jak nikt inny rozumie czym jest osamotnienie i walka o jedność.

Jak napisał o nim papież Franciszek:

Paweł VI, także w trudzie i pośród niezrozumienia, świadczył z zapałem o pięknie i radości całkowitego naśladowania Jezusa. Dzisiaj nadal nas zachęca, wraz z Soborem, którego był mądrym sternikiem, abyśmy żyli naszym wspólnym powołaniem: powszechnym powołaniem do świętości. Nie do połowiczności, ale do świętości.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Pawła VI: Dziękuję Ci Panie za życie papieża Pawła VI, za jego niestrudzone prowadzenie Kościoła w trudnych czasach! Dziękuję za jego pokorne i prorocze świadectwo miłości do Chrystusa i Jego Kościoła! Proszę Cię o to, by jego wstawiennictwo przyniosło mi jak najwięcej odwagi do stawiania czoła temu, co mnie przerasta. Niech Twój Duch mnie ożywia, a przykład Pawła VI dodaje sił. Amen.

Czytaj też o Pawle VI:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł VI
26,91 zł
29,90 zł

W październiku 2018 roku Franciszek kanonizował Pawła VI jako czwartego po Piusie X, Janie XXIII i Janie Pawle II papieża żyjącego w XX wieku. 

W niniejszej książce prezentujemy niepublikowane dotąd listy i dokumenty pisane...

Skomentuj artykuł

Paweł VI to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.