J 15,9 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!

J 15,9 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
DEON.pl

W tym zdaniu jest wszystko. Wszystko, co uda mi się napisać, będzie tylko dopowiedzeniem.

Pomódl się o dobre przyjęcie tego Słowa:

Duchu Święty, otwórz mój umysł i otwórz moje serce, abym te natchnione przez Ciebie słowa czytając, poznawał i rozumiejąc przyjmował. Daj mi też siłę, abym posłuszny Bożemu natchnieniu mógł z radością kierować się nimi w życiu. Amen.

Tekst Twojego Słowa (J 15, 9):

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej!

Rozważanie Grzegorza Kramera SJ:

W tym zdaniu jest wszystko. Wszystko, co uda mi się napisać, będzie tylko dopowiedzeniem. Jesteśmy umiłowani przez Boga w osobie Jezusa. (…) Nie mówi: wytrwajcie w przykazaniach, obowiązkach. Nie. Mamy wytrwać w miłości. Jakby Jezus wiedział, że nawet w miłości, a więc w czymś, co jest darem, będziemy słabi. To z jednej strony. Z drugiej tak naprawdę trudno nam ciągle uwierzyć w to, że Bóg nas kocha. Niby o tym wiemy, a jednak. I życie dostarcza wielu antydowodów w postaci cierpienia i niezrozumiałych sytuacji. I Zły ciągle nas umacnia w przekonaniu, że to, co nazywamy miłością Bożą, może być co najwyżej pobożnym życzeniem. 
A jaka jest ta Jego miłość? "Już was nie nazywam sługami, [...], ale nazwałem was przyjaciółmi". Jesteśmy przyjaciółmi Boga. Lubimy, przynajmniej większość z nas, mieć tak zwanych wysoko postawionych przyjaciół, mieć do kogo się odwołać, poczuć, że ktoś za nami stoi. Wręcz szukamy takich ludzi. Tymczasem naszym przyjacielem jest Bóg. I to nie jest tylko pobożny obrazek czy przenośnia. To jest rzeczywistość. Bóg jest przyjacielem. To taki przyjaciel, na którego przyjaźń nie musimy zapracowywać. Powiedzmy sobie teraz głośno: "Bóg jest moim przyjacielem, ja jestem przyjacielem Boga". Jak się z tym czujemy? Jak to dla nas brzmi? 

Rozważanie pochodzi z książki "Bóg jest dobry"

Jak zrozumieć, co to Słowo oznacza dla mnie?

To Słowo może przeprowadzić Cię przez Wielki Post. Aby poznać je i odkryć jego znaczenie, musisz się nim modlić. Proponujemy Ci metodę modlitwy Słowem Bożym "Lectio Divina", którą Kościół modli się od wieków. Kliknij TUTAJ i czytaj, jak to robić »

Zachęcamy także do wchodzenia głębiej w Słowo Boże poprzez kontemplację ewangeliczną i modlitwę prostoty. To wymagająca forma - ale idealna na Wielki Post! Czytaj o tym, w jaki sposób stosować kontemplację Słowa Bożego »

Przeczytaj też te artykuły o rozumieniu Słowa Bożego i modlitwie Nim:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ
20,94 zł
34,90 zł

Albo Bóg jest dobry, albo daj sobie spokój z chrześcijaństwem.

Grzegorz Kramer. Jezuita. Jeden z najpopularniejszych księży w Polsce. Kontrowersyjny bloger czytany i oglądany przez wierzących i niewierzących. Bezkompromisowy kaznodzieja, który nie boi się konfrontacji....

Skomentuj artykuł

J 15,9 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.