Jdt 8,14 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!

Jdt 8,14 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
DEON.pl

Zobacz, jaką wiarę ma Judyta! To jest najczystsze zaufanie. Zaufanie bowiem nie polega na tym, że mówię Bogu: "Panie Boże, bardzo Ci ufam, że w ciągu pięciu dni nas uratujesz". Nie o to w nim chodzi.

Pomódl się o dobre przyjęcie tego Słowa:

Duchu Święty, otwórz mój umysł i otwórz moje serce, abym te natchnione przez Ciebie słowa czytając, poznawał i rozumiejąc przyjmował. Daj mi też siłę, abym posłuszny Bożemu natchnieniu mógł z radością kierować się nimi w życiu. Amen.

Tekst Twojego Słowa (Jdt 8, 14):

Nie zbadacie głębokości serca ludzkiego ani nie przenikniecie myśli jego rozumu; jak więc wybadacie Boga, który wszystko to stworzył, jak poznacie Jego myśli i pojmiecie Jego zamiary? Przenigdy, bracia, nie drażnijcie Pana Boga naszego!

Rozważanie Adama Szustaka OP:

Zobacz, jaką wiarę ma Judyta! To jest najczystsze zaufanie. Zaufanie bowiem nie polega na tym, że mówię Bogu: "Panie Boże, bardzo Ci ufam, że w ciągu pięciu dni nas uratujesz". Nie o to w nim chodzi. Zaufanie nie jest mówieniem Bogu, co ma robić, jak to często dzieje się w naszym życiu. Nie jest tak, że modlimy się w ufności, że zdamy egzamin, na który nic nie umiemy, bo nic się nie uczyliśmy. To nie jest ufność. To jest mówienie Bogu, co ma robić. Ufność jest inna: "Panie Boże, idę tam i rzeczywiście może nie zdam, a raczej jest 99% szans, że nie uda mi się zdać. W porządku, niech tak będzie. Ufam Ci, że będzie dobrze, że pomożesz mi podnieść się z tej porażki mojego lenistwa, że mnie z tego wyprowadzisz".

Jak widzisz, wiara Judyty nie polega na jej pobożności. Najważniejszym nie było to, że często siedziała w swoim namiocie, że długo się modliła, wiele pościła i zachowywała wszystkie przepisy prawa. Istota jej wiary objawiła się podczas spotkania z trzema zarządcami miasta. Pokazała, że wiara polega na ufności względem Boga, że cokolwiek zrobi, będzie dobrze.

Rozważanie pochodzi z książki "Projekt Judyta"

Jak zrozumieć, co to Słowo oznacza dla mnie?

To Słowo może przeprowadzić Cię przez Wielki Post. Aby poznać je i odkryć jego znaczenie, musisz się nim modlić. Proponujemy Ci metodę modlitwy Słowem Bożym "Lectio Divina", którą Kościół modli się od wieków. Kliknij TUTAJ i czytaj, jak to robić »

Zachęcamy także do wchodzenia głębiej w Słowo Boże poprzez kontemplację ewangeliczną i modlitwę prostoty. To wymagająca forma - ale idealna na Wielki Post! Czytaj o tym, w jaki sposób stosować kontemplację Słowa Bożego»

Przeczytaj też te artykuły o rozumieniu Słowa Bożego i modlitwie Nim:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
28,80 zł
32,00 zł

O kobiecej sile na przykładzie Judyty – jednej z najbardziej niezwykłych kobiet z kart Biblii.

Pierwotny projekt kobiety to piękna, wolna, niezależna, kompletna z tym, w co została wyposażona podczas stwarzania, osoba. Tymczasem dzisiejsze kobiety...

Skomentuj artykuł

Jdt 8,14 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.