Jon 3,3 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!

Jon 3,3 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
DEON.pl

Może Cię coś wierci, nie daje spokoju, nieco pobudza do ruszenia z miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz. Spróbuj to w sobie zidentyfikować. Spróbuj zobaczyć w sobie to miejsce wiercenia, które nie daje Ci spokoju. Spróbuj sprawdzić, co to w Tobie jest, bo każdy z nas ma to gdzie indziej.

Pomódl się o dobre przyjęcie tego Słowa:

Duchu Święty, otwórz mój umysł i otwórz moje serce, abym te natchnione przez Ciebie słowa czytając, poznawał i rozumiejąc przyjmował. Daj mi też siłę, abym posłuszny Bożemu natchnieniu mógł z radością kierować się nimi w życiu. Amen.

Tekst Twojego Słowa (Jon 3, 3):

Jonasz wstał i poszedł do Niniwy, jak powiedział Pan. Niniwa była miastem bardzo rozległym - na trzy dni drogi.

Rozważanie Adama Szustaka OP:

Nie wiem, czy wiesz, ale słowo Niniwa, w dosłownym tłumaczeniu na język polski, oznacza wystający z ziemi kiełek. Jeśli więc całe miasto nosi taką nazwę, to jest to miejsce ledwo wyrośniętych z ziemi kiełków. Nie wiadomo jeszcze, co z nich wyrośnie, może drzewo, może zboże, może trawa, póki co widać tylko tyle, że coś wychodzi z ziemi. Niniwa może zatem być dla nas synonimem takiego stanu serca człowieka, gdy ten czuje, że coś w nim rośnie, ale nie bardzo potrafi określić, co to jest.

Taki człowiek ma w głowie tysiąc myśli, które zaczynają się od pytania: "po co to rośnie?" Potem pojawia się szereg stwierdzeń typu: "pewnie to będzie beznadziejne", "za trudne", "poza tym nie wiem, jak się za to zabrać", i na końcu zostaje z wnioskiem: "idę w drugą stronę". Przypuszczam, że taki stan również nie jest Ci obcy. Być może właśnie z tego powodu czytasz tę książkę. Może Cię coś wierci, nie daje spokoju, nieco pobudza do ruszenia z miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz. Spróbuj to w sobie zidentyfikować. Spróbuj zobaczyć w sobie to miejsce wiercenia, które nie daje Ci spokoju. Spróbuj sprawdzić, co to w Tobie jest, bo każdy z nas ma to gdzie indziej.

Rozważanie pochodzi z książki "Projekt Jonasz"

Jak zrozumieć, co to Słowo oznacza dla mnie?

To Słowo może przeprowadzić Cię przez Wielki Post. Aby poznać je i odkryć jego znaczenie, musisz się nim modlić. Proponujemy Ci metodę modlitwy Słowem Bożym "Lectio Divina", którą Kościół modli się od wieków. Kliknij TUTAJ i czytaj, jak to robić »

Zachęcamy także do wchodzenia głębiej w Słowo Boże poprzez kontemplację ewangeliczną i modlitwę prostoty. To wymagająca forma - ale idealna na Wielki Post! Czytaj o tym, w jaki sposób stosować kontemplację Słowa Bożego»

Przeczytaj też te artykuły o rozumieniu Słowa Bożego i modlitwie Nim:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
28,80 zł
32,00 zł

Książka, która zaneguje prawie wszystko, co do tej pory uważałeś za podstawę bycia „męskim”.

Przyjmij zaproszenie do heroicznej walki o prawdziwą, odartą ze stereotypów męskość. Posłuchaj o Jonaszu – uciekającym przed nakazami Boga i chowającym...

Skomentuj artykuł

Jon 3,3 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.