Jon 4,10-11 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!

Jon 4,10-11 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
DEON.pl

Dopiero wtedy, gdy Jonasz wreszcie stanął przed Bogiem i powiedział Mu: "Mam żal do Ciebie i chcę Ci powiedzieć, co naprawdę myślę" - dopiero wtedy tak naprawdę zaczęli rozmawiać.

Pomódl się o dobre przyjęcie tego Słowa:

Duchu Święty, otwórz mój umysł i otwórz moje serce, abym te natchnione przez Ciebie słowa czytając, poznawał i rozumiejąc przyjmował. Daj mi też siłę, abym posłuszny Bożemu natchnieniu mógł z radością kierować się nimi w życiu. Amen.

Tekst Twojego Słowa (Jon 4, 10-11):

Rzekł Pan: «Tobie żal krzewu, którego nie uprawiałeś i nie wyhodowałeś, który w nocy wyrósł i w nocy zginął. A czyż Ja nie powinienem mieć litości nad Niniwą, wielkim miastem, gdzie znajduje się więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie odróżniają swej prawej ręki od lewej4, a nadto mnóstwo zwierząt?»

Rozważanie Adama Szustaka OP:

Historia Jonasza, jak widać, ma dość dziwne zakończenie. Jest jakby trochę urwana, pozbawiona puenty czy podsumowania. Wcześniej, zanim następuje jednak to niespodziewane urwanie, pojawia się jakaś rozmowa Jonasza z Bogiem, w której się wreszcie trochę kłócą. Mam takie wrażenie, że do tej pory prorok ani przez moment nie dyskutował z Bogiem, tylko po prostu uciekł. Zobacz, że po pierwszej rozmowie, kiedy Bóg posłał Jonasza do Niniwy, potem już nie rozmawiali. Bogu było chyba nawet łatwiej dogadać się z rybą niż z Jonaszem, bo przecież rybę posłał, ona Go posłuchała, potem na Jego prośbę wypluła Jonasza, z prorokiem zaś nie pogadał.

Dopiero wtedy, gdy Jonasz wreszcie stanął przed Bogiem i powiedział Mu: "Mam żal do Ciebie i chcę Ci powiedzieć, co naprawdę myślę. Przestaję się posługiwać katechizmowymi sentencjami i kończę z grzecznym wyznawaniem wiary w Boga nieba i ziemi. Powiem Ci to szczerze, że Cię po prostu nie lubię i zawsze wiedziałem, że chcesz ich wszystkich uratować. Teraz możesz mnie zabić, ale nie cofnę tych słów" - dopiero wtedy tak naprawdę zaczęli rozmawiać.

Rozważanie pochodzi z książki "Projekt Jonasz"

Jak zrozumieć, co to Słowo oznacza dla mnie?

To Słowo może przeprowadzić Cię przez Wielki Post. Aby poznać je i odkryć jego znaczenie, musisz się nim modlić. Proponujemy Ci metodę modlitwy Słowem Bożym "Lectio Divina", którą Kościół modli się od wieków. Kliknij TUTAJ i czytaj, jak to robić »

Zachęcamy także do wchodzenia głębiej w Słowo Boże poprzez kontemplację ewangeliczną i modlitwę prostoty. To wymagająca forma - ale idealna na Wielki Post! Czytaj o tym, w jaki sposób stosować kontemplację Słowa Bożego»

Przeczytaj też te artykuły o rozumieniu Słowa Bożego i modlitwie Nim:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
28,80 zł
32,00 zł

Książka, która zaneguje prawie wszystko, co do tej pory uważałeś za podstawę bycia „męskim”.

Przyjmij zaproszenie do heroicznej walki o prawdziwą, odartą ze stereotypów męskość. Posłuchaj o Jonaszu – uciekającym przed nakazami Boga i chowającym...

Skomentuj artykuł

Jon 4,10-11 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.