Namrqcenie, odc. 12: Co zrobiłeś z Bogiem?

Namrqcenie, odc. 12: Co zrobiłeś z Bogiem?
5 lat temu
Logo źródła: franciszkanie.tv Leszek Łuczkanin OFMConv

W naszym życiu są różne miejsca: centralne, które są dla nas ważne i kąty, do których chowamy rzeczy, które są dla nas niewygodne, do których niekoniecznie chcemy wracać. A gdzie jest Bóg w twoim życiu...

Franciszkańskie rekolekcje na Wielki Post 2014 - NAMRQCENIE. Rekolekcje oglądać można codziennie od 18 lutego do 5 kwietnia 2015 r. na DEON.pl i franciszkanie.tv Tegoroczny cykl prowadzi o. Leszek Łuczkanin OFMConv, Wikariusz Prowincji św. Maksymiliana.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Namrqcenie, odc. 12: Co zrobiłeś z Bogiem?
Komentarze (2)
T
Tadek
1 marca 2015, 16:45
Wg ksiedza Bog to taki przedmiot, ktory mozna przesuwac z miejsca na miejsce. Raz w kont, innym razem do centrum. Jakos malo bozy ten Bòg!? Natomiast bardzo wielki, wprost bozy, czlowiek, ktory nawet Boga moze postawic w koncie. Ciekawe!!!?
M
Mariusz
1 marca 2015, 17:43
Drogi Tadku, Bóg nie jest przedmiotem. To człowiek traktuje Go jako przedmiot. Jest takie powiedzenie: "Jak trwoga to do Boga" a jak wszystko układa się po naszej myśli to szybko o Nim zapominamy. Osobną kwestię stanowi pokora Boga, który stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Co więcej, pozostał z nami w kawałku chleba, w Eucharystii. To wielka tajemnica, której żaden ludzki umysł nie jest w stanie pojąć. Życzę owocnego przeżycia Wielkiego Postu tak sobie jak i Tobie, który w konsekwencji pomoże nam w otwarciu na Miłość.

Skomentuj artykuł

Namrqcenie, odc. 12: Co zrobiłeś z Bogiem?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.