To były ostatnie chwile ojca Pio. O jego śmierci mówi naoczny świadek

To były ostatnie chwile ojca Pio. O jego śmierci mówi naoczny świadek
(fot. youtube.com)
3 lata temu
Aleteia.org / kw / br

W czasie swojej śmierci, ojciec Pio nie pozostał bez opieki. W nocy z dnia 22 na 23 września 1968 roku, w celi nr 1 w klasztorze San Giovianni Rotondo, gdzie żył ojciec Pio, znajdował się również Pio Miscio - pielęgniarz z Casa Sollievo, który w tym czasie miał swoją zmianę w szpitalu.

W dniu śmierci Miscio pobiegł do klasztoru w towarzystwie doktora Giovianniego Scarale, trzymając w rękach respirator, który miał pomóc oddychać świętemu z Pietrelciny.

Ostatnia Msza święta ojca Pio [WIDEO] >>

W dniu śmierci oddech ojca Pio był na tyle słaby, że musiał korzystać z aparatu tlenowego. Miscio doglądał zakonnika przez cały dzień. "Byłem bardzo uważny w tym czasie" - wspomina.

Dobiegała godzina 2 rano. W celi ojca Pio znajdował się jego lekarz pierwszego kontaktu - dr Scarale, ojciec przełożony klasztoru oraz kilku braci zakonnych. Ojciec Pio siedział na fotelu, jego oddech był ociężały, a twarz bardzo blada.

Ojciec Pio i przybysze z zaświatów >>

Jak przyznaje pielęgniarz, przed utratą przytomności ojciec Pio powtarzał naprzemiennie: "Jezus, Maryja, Jezus, Maryja...". Nie słyszał słów lekarza. Jego wzrok zaginął w pustej przestrzeni. "Ojciec Pio umarł w ramionach doktora Scarale" - wyznał poruszony Miscio.

Pio Miscio oraz doktor Scarale są jedynymi żyjącymi świadkami śmierci św. Ojca Pio.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Opracowanie: Katarzyna Stokłosa
14,47 zł
20,66 zł

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi...

Skomentuj artykuł

To były ostatnie chwile ojca Pio. O jego śmierci mówi naoczny świadek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.