To nasza droga do świętości

To nasza droga do świętości
(fot. unsplash.com)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Kiedy człowiek czyni jakiekolwiek dobro, także kiedy głosi Ewangelię, wyświadcza dobro najpierw samemu sobie. Czynienie dobra ubogaca bowiem tego, które je czyni.

Najpierw przeczytaj fragment Ewangelii.

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Bóg nie chce zbawiać świata sam. Nie jest to wyraz Jego bezradności, ale miłości. Od dawna wiadomo, że człowiek najlepiej się uczy ucząc innych. Dlatego Jezus „wyprawia robotników na swoje żniwo”, to znaczy daje ludziom udział w swojej misji głoszenia Ewangelii. Dla uczniów Jezusa misja głoszenia Ewangelii ma być ich drogą do świętości.

Kiedy człowiek czyni jakiekolwiek dobro, także kiedy głosi Ewangelię, wyświadcza dobro najpierw samemu sobie. Czynienie dobra ubogaca bowiem tego, które je czyni. „Choć ciało karmi się tym, co otrzymuje, dusza karmi się samym tylko dawaniem” (A. de Saint-Exupery). Dlatego też Bóg powołując człowieka do spełnienia określonej misji obdarowuje człowieka, a nie obciąża kolejnymi obowiązkami.

DEON.PL POLECA

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Thomas Keating OCSO

Istnieje ścisły związek pomiędzy milczeniem i mówieniem, ponieważ wszystko rodzi się z ciszy. Jeśli nasze życie wyłania się z okresów wyciszenia, jest życiem o wiele bardziej prawdziwym.

Niemal każdy człowiek przynajmniej raz w życiu doświadczył...

Skomentuj artykuł

To nasza droga do świętości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.