Twoje pragnienia są darem. W ich spełnieniu pomogą ci aniołowie

Twoje pragnienia są darem. W ich spełnieniu pomogą ci aniołowie
Nie rezygnuj z pragnień. Wybierz tylko dobry sposób ich realizacji. Fot. Depositphotos.com
Siostry od Aniołów / YouTube.com

Czy Bóg rzeczywiście cię kocha? Po co daje nam pragnienia? Czy musimy zasłużyć na Jego miłość? - te pytania w Wielkim Poście brzmią głośniej niż zwykle. Odpowiedzi są proste i piękne. Opowiada o nich Maria Druch ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów podczas głoszonych przez siebie rekolekcji.  

- Czy Bóg rzeczywiście mnie kocha? To pytanie wraca do nas w bardzo różnych momentach naszego życia. Wtedy, kiedy walczymy o czyjąś akceptację, uznanie, kiedy ukrywamy nasze prawdziwe zdanie w lęku przed czyjąś oceną, kiedy wypełniamy obowiązki, także te religijne, po to, by zasłużyć na miłość - mówi rekolekcjonistka.

Czy jestem dość dobry, by mnie kochać?

To pytanie, które mocno dotyka naszego serca: czy jestem dość dobry, by mnie kochać? Jak przypomina s. Maria, prawdy o Bożej miłości nie da się przyjąć tylko rozumem, nie wystarczy raz ją usłyszeć.

- Każdego dnia potrzebujemy tego zapewnienia od Pana Boga. Potrzebujemy, by nam mówił: widzę cię, słyszę cię, jestem przy Tobie, bo cię kocham. Nie ma żadnego innego powodu, kocham cię, bo jesteś - i to wystarczy - podkreśla siostra. 

DEON.PL POLECA

S. Maria Druch zwraca też uwagę na nasze pragnienia, które są darem od Boga. 

- W naszych pragnieniach możemy się spotkać z Bogiem, ale możemy się też z Nim minąć. Bo choć są naszym prezentem od Pana Boga, to my wybieramy drogę i sposób, w jaki chcemy je realizować. Czy ich zaspokojenie będzie nam służyć, czy będzie nas oddalać od życia? Każdego dnia wybieramy sposoby na spełnienie swoich pragnień - mówi s. Maria.

Dlaczego życie wystawia nas na próbę?

Jak na nasze życie wpływa to, że codziennie jesteśmy wystawiani na próbę i podejmujemy decyzję, jak realizować nasze pragnienia? Dlaczego taka próba jest nam potrzebna? Jak nas w niej wspierają aniołowie? O czym warto pamiętać, gdy szukamy szczęścia?

Posłuchaj nagrania rekolekcji "Aniołowie w czasie próby": 

 

Źródło: Siostry od Aniołów / YT

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Mrozek SJ

Aniołowie są posłańcami Boga. Pośredniczą w przekazywaniu ludziom wyjątkowych poleceń Bożych, a także - jak podają Dzieje Apostolskie - posługują uczniom Chrystusa.

Książeczka zawiera akty strzeliste, litanie i modlitwy do aniołów. Wiele z próśb i...

Skomentuj artykuł

Twoje pragnienia są darem. W ich spełnieniu pomogą ci aniołowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.