Tysiące ludzi na Times Square. „To miasto należy do Jezusa Chrystusa!”

Tysiące ludzi na Times Square. „To miasto należy do Jezusa Chrystusa!”
(Fot. facebook.com/CatholicNewsAgency/pl.depositphotos.com)
dm/CNA

Zatłoczona ulica otoczona drapaczami chmur Times Square, wypełniona wiernymi klęczącymi przed unoszonym wysoko w powietrze Najświętszym Sakramentem - tak wyglądała procesja, która przeszła ulicami Nowego Jorku w wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Tysiące ludzi wyszło na ulice, recytując modlitwy i śpiewając pieśni uwielbienia.

 „To miasto należy do Jezusa Chrystusa!” - brzmiał temat przewodni nowojorskiej procesji, która odbyła się 27 maja.

Nowojorska policja oszacowało, że ponad 4 tys. osób przeszło przez Times Square. Procesję zorganizowało Hiszpańskie Katolickie Centrum Charyzmatyczne znajdujące się na Bronksie, które jest częścią kościoła św. Antoniego z Padwy.

Uczestnicy wyruszyli z placu Father Duffy Square na Times Square. Procesja zakończyła się w katedrze św. Patryka, gdzie została odprawiona Msza św.

DEON.PL POLECA

Dwugodzinna procesja była prowadzona przez biskupa pomocniczego Josepha Espaillata z archidiecezji Nowego Jorku. Modlono się w intencji Nowego Jorku i świata, o przebaczenie grzechów.

- W środku Nowego Jorku jest krzyż Jezusa Chrystusa! (…) I dlatego dzisiaj się radujemy. Cieszymy się, ponieważ jest to weekend Zesłania Ducha Świętego. I wiemy, co stało się w dniu Pięćdziesiątnicy, prawda? Nastąpiło wylanie Ducha Świętego (…) I nie stalibyśmy tutaj, gdyby nie moc Ducha Świętego - mówił przez megafon biskup Espaillat.

I dodał: - Tak więc, moje siostry i moi bracia w Chrystusie, radujemy się dzisiaj błogosławieństwami, które Bóg przygotował dla tego wspaniałego miasta. Kocham to miasto! Kocham Nowy Jork! I dlatego tu jestem, bo chcę się modlić za nasze miasto.

Wykrzyknął po hiszpańsku: „¡Esta es mi ciudad! ¡Esta es nuestra ciudad! ¡Esta ciudad es de Jesucristo!” co tłumaczy się jako „To jest moje miasto! To jest nasze miasto! To miasto należy do Jezusa Chrystusa!”.

- Te chwile klęczenia na asfalcie pośrodku miejskiej ulicy z rękami wzniesionymi do Boga przypominają nam, kim jesteśmy jako Jego dzieci i jak to miasto naprawdę należy całkowicie do Niego - powiedział ksiądz Shane Johnson, administrator katolickiego kościoła św. Antoniego z Padwy i dyrektor Hiszpańskiego Katolickiego Centrum Charyzmatycznego.

Najbliższa procesja odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała w niedzielę 11 czerwca.

dm/CNA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Tysiące ludzi na Times Square. „To miasto należy do Jezusa Chrystusa!”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.