Zobacz zakazaną reklamę Kościoła

Zobacz zakazaną reklamę Kościoła
(fot. youtube.com)
theguardian.com / ml

Kościół Anglii zdecydował się wyświetlić reklamę modlitwy "Ojcze Nasz" w trzech czołowych sieciach kinowych w Wielkiej Brytanii. Została ona zablokowana. Teraz możecie zobaczyć ją u nas.

60-sekundowy spot reklamowy miał być wyświetlany przed siódmą częścią "Gwiezdnych Wojen", co zapewniłoby wysoką oglądalność. Materiał został jednak zablokowany, gdyż zdaniem przedstawicieli sieci kin mógłby obrażać uczucia religijne ludzi innych wyznań lub niewierzących.

- Dla milionów ludzi w Wielkiej Brytanii modlitwa jest stałą częścią ich życia, dziękczynienia i uwielbienia. Towarzyszy im w najczarniejszych godzinach życia - powiedział dyrektor ds. komunikacji Kościoła Anglii. - Jest jeszcze czas, żeby kina zmieniły swoją decyzję. Bylibyśmy tym bardzo uradowani - dodał.

W sprawę włączył się także Richard Dawkins, biolog, ewolucjonista, znany ateista, autor głośnej publikacji "Bóg urojony", który niespodziewanie stwierdził: "Jeżeli kogoś obraża coś tak prostego jak modlitwa, to zasługuje na to, by być obrażonym".

Reklama została udostępniona w sieci.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka
14,95 zł
29,90 zł

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zobacz zakazaną reklamę Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.