Wilfredo Leon - najlepszy siatkarz świata, któremu punkty pomaga zdobywać sam Bóg

Wilfredo Leon - najlepszy siatkarz świata, któremu punkty pomaga zdobywać sam Bóg
Fot. PAP/Leszek Szymański
2 miesiące temu
stacja7 / kb

Reprezentant Polski w siatkówce Wilfredo Leon po wygranym meczu z Włochami zdradził, że swoją psychikę, która pozwala mu zdobywać decydujące punkty w meczu nie zawdzięcza jedynie sobie. 

"Śpię spokojnie. Ja zawsze jestem z Panem Bogiem. On dużo może i mi pomaga" - stwierdził zawodnik o kubańskich korzeniach.

Obecnie trwają Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020, na których polscy siatkarze do tej pory rywalizowali z Iranem (2:3) i Włochami (3:0).

Po efektownym zwycięstwie z Italią w rozmowie dziennikarzami zaznaczył, że w trakcie Igrzysk Olimpijskich nie ma co się spodziewać łatwych spotkań. 

Jednocześnie Wilfredo Leon wyznał, że we wszystkim spokój i dystans pozwala mu utrzymać Bóg.

Zawodnik w świecie siatkówki jest uznawany za jednego z najlepszych w swoim fachu. Do 2012 roku występował w reprezentacji Kuby, jednak federacja siatkarska tego kraju zabrania swoim zawodnikom podpisywania kontraktów z zagranicznymi klubami.

Wilfredo Leon jest obecnie zawodnikiem włoskiego Sir Safety Perugia. Siatkarz ma żonę Polkę, a w 2015 roku otrzymał polskie obywatelstwo. 

Źródło: stacja7.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. ks. Grzegorz Piątek SCJ
29,89 zł

Skoro opublikowano już tyle modlitw, a więź z Bogiem każdego z nas jest czymś intymnym i unikatowym, to czy jest sens wydawania jeszcze jednego modlitewnika? Uznałem, że tak, że będzie on pożyteczną pomocą i inspiracją...

Skomentuj artykuł

Wilfredo Leon - najlepszy siatkarz świata, któremu punkty pomaga zdobywać sam Bóg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.