Koniec z marnowaniem żywności w polskich sklepach? W tym jednym znajdziesz półki z przeceną -70%

Koniec z marnowaniem żywności w polskich sklepach? W tym jednym znajdziesz półki z przeceną -70%
(fot. unsplash.com)
Noizz / ml

Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów, które marnują najwięcej żywności. Pomysł tego sklepu może zmienić ten trend.

Jak donosi Noizz, w jednym z poznańskich Lidlów klienci natrafili na półkę -70% z przecenionym pieczywem, warzywami i owocami. Ich data ważności zbliżała się do końca, ale wciąż były to w pełni wartościowe produkty.

"Gorliwość o dom twój pożera mnie". Taki napis powinien wisieć nad osiedlowymi śmietnikami >>

Sklepowa półka oznaczona została napisem "Kupuję nie marnuję" i wpisuje się w coraz bardziej popularny trend zero-waste, czyli postawy w której pozostawiamy po sobie jak najmniej niewykorzystanych rzeczy, śmieci, żywności, etc.

DEON.PL POLECA


Internauci bardzo pozytywnie zareagowali na tę inicjatywę i chwalili sieć sklepów za dobrą inicjatywę. Co ciekawe, na facebookowej stronie "Foodsharing Wrocław", gdzie pojawiło się zdjęcie z półką -70%, pojawił się komentarz sklepów Lidl do:

"Drodzy, dziękujemy za zainteresowanie tematem. W Lidlu wierzymy, że odpowiedzialna firma może więcej. Może pomagać oraz ma realny wpływ na to, co dzieje się w naszym otoczeniu. Dlatego zrównoważony rozwój stanowi integralną część strategii firmy. W chwili obecnej "Kupuję, nie marnuję" jest w fazie testów. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu, gdzie będziemy przekazywać wszystkie informacje na temat naszych projektów" - czytamy.

"Produkty wystawione na półce «drugiej świeżości» Lidla, znajdują się na podium najczęściej wyrzucanych artykułów żywnościowych w Polsce. Z badań Millward Brown na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności wynika, że Polacy najczęściej wyrzucają pieczywo (51 proc. respondentów). Kolejno na a 3. i 4. miejscu wyrzucanych produktów znalazły się warzywa (33 proc.) i owoce (32 proc.). Według badanych, główną przyczyną wyrzucania jedzenia, było przegapienie daty ważności" - zauważa Noizz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Ta książka to dobra pomoc w wychowaniu do szacunku dla życia, dla dobra i piękna, a także pogłębione wsparcie w kształtowaniu wrażliwego sumienia, z którego wyrasta właściwa postawa względem środowiska naturalnego. Niech wyrazem naszej odpowiedzialności...

Skomentuj artykuł

Koniec z marnowaniem żywności w polskich sklepach? W tym jednym znajdziesz półki z przeceną -70%
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.