Zapomniana modlitwa z nabożeństwa majowego. Mało kto wie, o co prosimy Boga podczas majówki

Zapomniana modlitwa z nabożeństwa majowego. Mało kto wie, o co prosimy Boga podczas majówki
Fot. Fotokon / Depositphotos.com
diecezja.opole.pl / mł

Maj to w Kościele czas nabożeństw, kojarzonych raczej z tradycyjnym podejściem do wiary. I choć coraz częściej zdarza się widzieć młodych ludzi śpiewających majówkę pod krzyżem w miejskiej przestrzeni, nawyk chodzenia na majówki coraz bardziej zanika. A szkoda. bo ta modlitwa ma jeden nieoczywisty sens.   

Po co nam majówki? Można wymodlić coś ważnego 

O zapomnianym sensie majowych nabożeństw pisał ostatnio opolski biskup Andrzej Czaja. W liście do swoich wiernych przypomniał o wartości, jaka jest ukryta w majówkowej modlitwie. 

DEON.PL POLECA"Warto zwrócić uwagę na zapomniany głęboki sens nabożeństwa majowego. Otóż, w modlitwie, którą kierujemy do Boga po Litanii Loretańskiej, prosimy: „dozwól nam, sługom swoim, cieszyć się trwałym zdrowiem duszy i ciała, a za przyczyną Najświętszej Maryi, zawsze Dziewicy, racz nas uwolnić od doczesnych utrapień i obdarzyć wieczną radością" - napisał biskup.

"Piękna modlitwa o zdrowie duszy i ciała" 

Jak podkreślił, to oznacza, że nabożeństwa majowe są "piękną modlitwą błagalną o zdrowie duszy i ciała, o wyzwolenie od wszelkich utrapień ziemskiego życia, których dziś tak wiele, i o łaskę życia wiecznego".

Wystarczy to sobie uświadomić, a już wiadomo dlaczego powinno nam zależeć na uczestniczeniu w nich - dodał. 

Źródło: diecezja.opole.pl / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Skomentuj artykuł

Zapomniana modlitwa z nabożeństwa majowego. Mało kto wie, o co prosimy Boga podczas majówki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.