Czujesz się niespełniona jako kobieta? Te 15 kroków Ci pomoże

Czujesz się niespełniona jako kobieta? Te 15 kroków Ci pomoże
(fot. pl.depositphotos.com)
Logo źródła: Blogi strefapolcienia.blog.deon.pl

Praktykowanie tych zasad doprowadziło mnie do przeobrażenia z osoby niepewnej siebie, zakompleksionej i negującej swoją wartość do bycia kobietą, która dzisiaj czuje się spełniona.

Panowie, z góry proszę o wybaczenie, ale z racji tego, że jestem kobietą a ten post jest wyjątkowo osobisty, poniższy zestaw dobrych praktyk jest dedykowany Paniom, gdyż o Paniach będzie traktował.

Nie oznacza to bynajmniej, że Panowie nie mogą sobie tych punktów dostosować do płci własnej :). A więc jedziemy!

Dziś są moje trzydzieste trzecie urodziny i jestem z tego powodu niezwykle szczęśliwa. Ten blog miał być moim prezentem dla samej siebie właśnie z okazji dzisiejszego dnia, ale tak się złożyło, że otwarcie nastąpiło nieco wcześniej, pod wpływem wielkiego przypływu radości z napisania dla Was pierwszego tekstu.

DEON.PL POLECA

Chciałabym podzielić się z Wami piętnastoma przekonaniami / postawami / działaniami, które być może są banalne, ale dla mnie w okresie ostatnich kilku lat stanowiły przewrót kopernikański. Praktykowanie tych zasad doprowadziło mnie do przeobrażenia z osoby niepewnej siebie, zakompleksionej i negującej swoją wartość do bycia kobietą, która dzisiaj czuje się spełniona, ale wciąż ma coraz większy apetyt na życie. Nie jest to lista o jakiejś z góry ustalonej hierarchii - raczej jest to zbiór moich odkryć uporządkowanych dość spontanicznie (co raczej mi się nie zdarzało wcześniej - zawsze musiał być jakiś analityczno - symetryczny porządek rzeczy ????).

15 kroków do bycia spełnioną kobietą

1. Uwierz w to, że Bóg Cię kocha i naprawdę nie chce, żebyś była nieszczęśliwa.

2. Praktykuj wdzięczność za drobne rzeczy - dostrzegaj nawet najmniejsze okruchy dobra w ciągu dnia. Wdzięczność uwalnia serce od zazdrości i zgorzknienia.

3. Nie porównuj się z nikim - ani z tym, którego uważasz za lepszego, ani z tym, którego uważasz za gorszego od Ciebie - każdy ma swój bagaż i swoją historię.

4. Codziennie spójrz w lustro choć raz i powiedz sobie "Jestem fantastyczna" (to była terapia zalecona przez moją najukochańszą przyjaciółkę - Aguś: dziękuję po stokroć!)

5. Odpuść perfekcjonizm. Wystarczy, że będzie dobrze - nie musi być idealnie.

6. Zaakceptuj i przyjmij wszystkie (!) swoje uczucia. Daj sobie do nich prawo, nawet jeśli nie są miłe. Tak samo zrób ze swoimi wadami, słabościami i grzechami!*

7. Naucz się odpoczywać. Komunikuj bliskim spokojnie i stanowczo, że potrzebujesz odpoczynku.

8. Pozwól sobie na drobne przyjemności - kawę i ciastko, kieliszek dobrego wina, podarunek dla samej siebie. Bądź dla siebie dobra - najpierw zadbaj o siebie, żebyś mogła zadbać o innych (z pustego i Salomon nie naleje ;))

9. Nie przejmuj się opiniami innych - nie da się zadowolić wszystkich. Jedyną Osobą, przed którą zdasz relację jest Szef Wszystkich Szefów - przeglądaj się w Nim a zobaczysz bezgraniczną miłość!

10. Nie zostawiaj niczego "na specjalną okazję" - każdy dzień jest specjalną okazją do czerpania radości z życia. Załóż do kina wyjściową sukienkę. Użyj wreszcie tych dobrych perfum. Wyciągnij ładną bluzkę z szafy i załóż ją na zakupy do warzywniaka.

11. Skorzystaj z porady wizażystki - określ swój typ urody i zacznij zmieniać swoją garderobę. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, i wreszcie poczujesz, że dobrze wyglądasz :).

12. Uwierz w to, że cokolwiek złego się dzieje - trwa to tylko teraz i na pewno kiedyś się skończy.

13. Spełniaj swoje marzenia - te małe i te największe - życie jest naprawdę za krótkie, żeby je odkładać do czasu emerytury lub z nich rezygnować, bo "co ludzie powiedzą".

14. Ucisz wewnętrznego krytyka - najlepiej wyślij go w kosmos :) - to nie jest Twój głos, a w dodatku typ bezczelnie kłamie :D.

15. Nawiąż kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem i zatroszcz się o nie. Daj mu czasem dojść do głosu, zwłaszcza jeśli chodzi o radość - uciesz się spontanicznie, nie przejmując się, jak zareagują inni (parz punkt 9).

To większość, pewnie coś by się jeszcze znalazło, ale na początek na pewno wystarczy. Jak mówił ks. Kaczkowski: "Zacznij żyć, jest później niż Ci się wydaje".

Pozdrawiam Cię serdecznie i do poczytania!

Tekst pochodzi z bloga strefapolcienia.blog.deon.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Czujesz się niespełniona jako kobieta? Te 15 kroków Ci pomoże
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.