Dlatego niedzielna msza święta jest tak ważna

Dlatego niedzielna msza święta jest tak ważna
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Blogi daga.blog.deon.pl

Co niedziela to samo. Ksiądz z nudnym kazaniem, dzieci sąsiadów, które nieustannie krzyczą, tłok, zaduch. A może by tak zrezygnować i pomodlić się w innym miejscu?

Są osoby, które twierdzą, że msza święta nie jest im do niczego potrzebna. Nawet "pobożni" uważają, że w życiu chodzi przede wszystkim o to, aby postępować według przykazań, czyli po prostu być dobrym człowiekiem. Msza święta to jedynie stracony czas - ksiądz ciągle mówi to samo, w tak dużym gronie ciężko jest skupić się na modlitwie, a czasem trzeba nawet przez całą godzinę stać, bo nie ma wolnego miejsca w ławce. Pan Bóg jest wszędzie, więc co za różnica, czy pomodlę się w kościele, czy w lesie…?

Tak więc co jest ważniejsze: chodzenie do kościoła na mszę świętą czy zachowywanie przykazań?

Otóż jedno i drugie! A dlaczego? Msza święta to spotkanie z samym Bogiem. Przykazanie miłości mówi przecież: "Będziesz miłował Pana Boga swego", czyli również "będziesz się z Nim spotykał". Jeżeli kogoś kochamy, to przecież chcemy się z tą osobą spotykać jak najczęściej. Człowiek, który dobrowolnie opuszcza mszę świętą niedzielną, ma grzech ciężki, zachowuje się wtenczas tak, jakby chciał Panu Jezusowi powiedzieć, że nie ma dla Niego czasu, czyli, jednym słowem, wszystko inne jest ważniejsze od Niego.

Gdy ktoś nie spożywa regularnie codziennych posiłków (śniadania, obiadu, kolacji), słabnie, nie ma siły, by żyć. Dokładnie tak samo dzieje się z duszą człowieka. Jeśli nie posilamy się Eucharystią, nasza dusza powoli umiera… tak więc msza święta jest wielkim wzmocnieniem dla człowieka.

DEON.PL POLECA

Msza święta nie jest wydarzeniem, w którym bierzemy udział po to, aby pokazać się innym ludziom. Przychodzimy na nią, aby spotkać się z Panem Bogiem i nakarmić się Jego Ciałem i Słowem.

Sobór Watykański II określił, że ofiara eucharystyczna jest "źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego".

Tekst pochodzi z bloga "Miłość mnie znalazła"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dlatego niedzielna msza święta jest tak ważna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.