Duchowe pocałunki

Duchowe pocałunki
(fot. soyyo84 / flickr.com / CC BY)
poldek34 / artykuł nadesłany

Zapewne znane są krótkie modlitwy - Akty Strzeliste. Są to modlitwy adresowane do Boga, Matki Bożej, Aniołów i Świętych. Wzywamy ich pomocy w różnych okolicznościach.

Gdybym szukał analogii, by zobrazować, jaką rolę pełnią te modlitwy w codziennym życiu duchowym, to użyłbym porównania do noszenia w portfelu zdjęcia ukochanej/ukochanego.

DEON.PL POLECA
Właśnie owo zdjęcie chcemy mieć przy sobie, by w pewien sposób uczynić z niego namiastkę bliskości z kochaną osobą - zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteśmy razem. Każdorazowe spojrzenia, dobre myśli "wysyłane" na odległość tworzą i budują wspólnotę. Mają na celu jej podtrzymywanie i kontemplowanie.

W życiu duchowym jest podobnie. Właśnie w chwilach codzienności, w pracy (między jedną czynnością a drugą), podczas jazdy samochodem, w drodze do domu, mogę z radością i wspaniałomyślnością przywołać Bożą obecność w słowach: "Jezu, Ufam Tobie", "Maryjo módl się za mną i za wszystkim grzesznikami świata", "Boże, uwielbiam Ciebie". , Można wymyślać swoje akty strzeliste. Właśnie one są takimi westchnieniami do Boga, albo "kwiatami" rzucanymi pod tron Boży w niebie.

To one zraszają moją duszę Jego Błogosławieństwem. Bo Bóg zawsze odwzajemnia się po stokroć mocniej.

Właśnie tak buduję, podtrzymuję i pielęgnuję serdeczna więź z Bogiem, Matką Bożą, Aniołami i Świętymi. Poprzez krótkie modlitwy, w których proszę, dziękuję, przyzywam, uwielbiam, błogosławię.

To czynność miłujących, a miłość jest - jak mówi św. Paweł - najważniejsza, także w życiu duchowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Duchowe pocałunki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.