Niezwykła moc Wiary

Niezwykła moc Wiary
(fot. Przemo Wysogląd SJ)
poldek34 / artykuł nadesłany

Dokonawszy analizy cudów, jakie Jezus uczynił, cudów opisanych w Ewangeliach, zaskakuje jedna bardzo ważna rzecz. Otóż, za każdym razem gdy kogoś uzdrawiał, nie czynił jakiegoś specjalnego "zamieszania" wokół tego ale wypowiadał zawsze jedno zdanie... - Idź, Twoja wiara Cię uzdrowiła.

Najbardziej wymownym i mocnym obrazem mocy Wiary jest uzdrowienie kobiety, która dotknęła się płaszcza Jezusa. (Łk.8.48-45)

Jezus zapytał: Kto się Mnie dotknął?» Gdy wszyscy się wypierali, Piotr powiedział: «Mistrzu, to tłumy zewsząd Cię otaczają i ściskają». Lecz Jezus rzekł: «Ktoś się Mnie dotknął, bo poznałem, że moc wyszła ode Mnie». Wtedy kobieta, widząc, że się nie ukryje, zbliżyła się drżąca i upadłszy przed Nim opowiedziała wobec całego ludu, dlaczego się Go dotknęła i jak natychmiast została uleczona. Jezus rzekł do niej: «Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!»

Jaki z tego wniosek? Ano taki, że osoba, która uwierzyła w Jezusa - dzięki temu wewnętrznemu faktowi, ma dostęp przez swoje serce do darów Ducha Świętego. Poprzez osobistą modlitwę i wewnętrzne przylgnięcie do Jezusa, może dotknąć nieba.

Dzisiaj, mając pod ręką już nie tylko listy apostołów ale Ewangelie oraz "Stary Testament", mam do dyspozycji ogromne źródło Bożego Słowa. A więc mój wzrost w wierze może być o wiele szybszy i owocniejszy niż wzrost pierwszych Chrześcijan.
A na pewno pierwszym krokiem owego poznania jest Wiara. To z niej bierze początek przygoda osobistego współżycia z tajemniczym Bogiem.

Pikanterii dodaje jeszcze fakt, że dotykamy Jezusa zawsze, ilekroć przyjmujemy Eucharystię - prawie tak, jak ta chora od lat kobieta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niezwykła moc Wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.