Jak przestać udawać kogoś, kim się nie jest?

Jak przestać udawać kogoś, kim się nie jest?
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Blogi prosteslowa.blog.deon.pl / ml

Grzech spowodował, że próbujemy się jakoś połatać, posklejać tymczasową taśmą klejącą. Jedna łatka, druga łatka. I tak może dotrwamy, może "dopadniemy" kolejną relację, Może się uda?

Pomożesz mi to pojąć? Mam nie tworzyć sobie w głowie schematów, tylko być otwarta na drugiego człowieka.
Znając swoje ograniczenia, wady mam nie trzymać się siebie, swojego strachu, tylko być otwarta na drugiego człowieka. Wchodząc w nową relację, mam nie trzymać się tej relacji, tylko po prostu ŻYĆ.
Poznając drugiego człowieka, mam nie skupiać się na nim. Poznając drugiego człowieka, mam nie skupiać się na sobie. Mam wierzyć i żyć.
Będąc w relacji, mam mówić, co myślę i czuję, bo bez dialogu ktoś zobaczy efekty moich przemyśleń, a nie dowie się, co siedzi we mnie. Mam jednak wyczuć, co mówić i kiedy mówić, bo trzeba zdobyć zaufanie. Mam nie być "hop do przodu", bo kobiecie nie wypada..
Tak, nie, inaczej, tego nie rób, tak się zachowuj, tak zrób, tak nie rób, to wypada, tego już nie, ogarnij się, nie przesadzaj, weź na wstrzymanie.
Wiesz co, Boże? Robimy głupoty i teraz… tak się głupio ratujemy. Jakimiś zabezpieczeniami, schematami, jakimiś ograniczeniami. Żeby nie bolało, żeby się udało, żeby było dobrze, żeby ktoś nas polubił. Żeby on nie odszedł, żebyśmy nie zostali sami.
Grzech, nie wierność Tobie, spowodował, że próbujemy się jakoś połatać, posklejać tymczasową taśmą klejącą. Jedna łatka, druga łatka. I tak może dotrwamy, może "dopadniemy" kolejną relację, Może się uda? Może kolanem to przepchnę…?
Nie udało się. Nie uda się. Nasze tymczasowe ludzkie rozwiązania nie dadzą rady. I tak wrócimy do tego, co było, tylko jeszcze bardziej poranieni.
W Roku Miłosierdzia. Boże, obmyj mnie, nas swoim miłosierdziem.
Byśmy po ludzku nie próbowali siebie sklejać, naprawiać, polepszać, zmieniać czy udawać kogoś, kim nie jesteśmy.
Chcemy żyć! W Tobie, w Twojej otwartości i Twojej Miłości. Matko prawdziwej Miłości, naucz nas jej.
Tekst pierwotnie ukazał się na blogu "Proste słowa to już modlitwa"

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jak przestać udawać kogoś, kim się nie jest?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.