Co zrobić, kiedy boisz się działać?

Co zrobić, kiedy boisz się działać?
(fot. shutterstock.com)
dzieckoboze.blog.deon.pl / ml

Nie masz czasem wrażenia, że powinieneś coś zrobić, ale się boisz? Boisz się tego, co powiedzą inni, co będzie dalej. Próbujesz sobie to wszystko jakoś wyobrazić, ale w przyszłości widzisz tylko jedno - ciemność.

Zaczął się trudny czas dla niektórych (szczególnie dla maturzystów). Wybór studiów czy pomysł na przyszłość to jedna z najważniejszych decyzji, bo dotyczy ona kolejnych kilkudziesięciu lat. Nie jest to łatwe, wiem sama po sobie… Ale w tym wszystkim nie brakuje odpowiedzi na ten problem w słowach Boga, czyli w Piśmie Świętym.

DEON.PL POLECA

Pewnie każdy słyszał o Abrahamie. Staruszek z miejscowości Ur. Miał żonę Sarę, ale nie mogli mieć dzieci. Wiemy też, że Bóg powiedział mu, że ma wyjść ze swojej miejscowości rodzinnej, a da mu potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie. Coś nierealnego! Pomyśl, co musiał czuć Abraham, co musiało dziać się w jego psychice. Nie wiedział, jaki jest cel jego podróży, poza tym przecież to niemożliwe mieć dzieci właśnie teraz. Po pierwsze - bo są już (nie oszukujmy się) starzy, a po drugie - bo Sara jest niepłodna. I co robi Abraham? Ryzykuje! Wychodzi ze swojego miasta, nie znając celu wędrówki. Zaufał!

Ciekawe co by było, gdyby Abraham nie posłuchał Boga, nie zaufał Mu? Tkwiłby w beznadziei, stałby w miejscu, w swojej miejscowości, bez dzieci itp. Może właśnie teraz i ty musisz zrobić ten jeden krok i wyjść ze swojego "Ur". Może też nie znasz celu swojej wędrówki, ale wiedz jedno. Bóg zawsze jest przy tobie i w twoim życiu również mogą dziać się cuda, tak jak w życiu Abrahama! Bóg czeka na twój jeden krok, na twoje "tak", żeby wyciągnąć cię z beznadziei, braku pomysłu na życie.

Tekst ukazał się na blogu "Spisane myśli"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Co zrobić, kiedy boisz się działać?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.