Papieskie Dzieła Misyjne w Kościele

Papieskie Dzieła Misyjne w Kościele
8 lat temu
Nostra96

Czym właściwie są i po co są Papieskie Dzieła Misyjne? Wiele wspólnot wysyła swoich misjonarzy i o nich się troszczy - czy to nie wystarczy?

Papieskie Dzieła Misyjne to wyjśćie z pomocą dla ludzie nie znających Boga, a także wsparcie wielu kontynentów Świata oraz misjonarzy przebywających na misjach. Modlitwa i finansowo.

Jest wiele osob o których nikt nie pamięta, większośc z nich nie zna Boga sa to ludzie, ktorzy zwykle sa ubodzy. To wsparcie dzieł, które potrzebują pomocy Kościoła. To praktyczna realizacja jedności Kościoła, który wspólnie troszczy się o swoich członków na całym świecie. Nawet jeśli emocjonalnie nic nas z nimi nie wiąże. Dziś coraz częściej misje kojarzy się z pomocą humanitarną. Środki przekazywane misjonarzom bywają przekazywane z przeznaczeniem: na działalność charytatywną. To rozumiemy, tu cel jest jasny. Tymczasem działalność charytatywna, to jedynie dodatek do misji - praktyczna realizacja przykazania miłości. Ale nie o szkoły i szpitale przede wszystkim chodzi misjonarzom, a o głoszenie Dobrej Nowiny.

Jak jednak to robić, jeśli otrzymanych środków nie można zbudować kaplicy czy wspomóc lokalnego seminarium? Tu również pomagają Papieskie Dzieła Misyjne. W Polsce działają cztery Papieskie Dzieła Misyjne:

Papieska Unia Misyjna

Została ona założona przez bł. Pawła Mannę. Celem Papieskiej Unii Misyjnej jest formacja misyjna Kaplanów, sióstr zakonnych i zakonników, animatorów świeckich oraz ożywianie swoim działaniem istniejących już Papieskich Dzieł Misyjnych.

Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci 

Ma na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby swoich rówieśników na całym świecie. W Dziele dzieci na miare swoich mozliwości idą z pomocą dzieciom z krajów Misyjnych.

Incjatywy PDMD: - Światowy Dzień Misyjny Dzieci; Boże Narodzenie ( Kolędnicy Misyjni); Tydzień Misyjny w Październiku; Diecezjalne i Krajowe kongresy; Misyjne Wakacje z Bogiem

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Powstało we Francji z incjatywy Jeanne Bigard.Jego zadaniami są: pomoc w kształceniu i formacji seminarzystów oraz kandydatów do życia zakonnego w krajach misyjnych, pomoc w budowie i wyposażaniu seminariów oraz domów formacyjnych na misjach, budzenie odpowiedzialności za misje i troska o powołania w krajach misyjnych.

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary 

Założycielką PDRW była Paulina Jaricot. Głównymi celami PDRW są: kształtowanie odpowiedzialności za misje, duchowa i materialna pomoc misjom, informowanie o różnych potrzebach misji, kształtowanie animatorów i współpracowników misji. Każdy z Kontynentów Misyjnych posiada swój kolor, a są nimi: Azja - w kolorze żółtym; Europa - w kolorze białym; Afryka - w kolorze zielonym; Ameryka - w kolorze czerwonym; Oceania - w kolorze niebieskim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papieskie Dzieła Misyjne w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.