Znak wskazujący Drogę

Znak wskazujący Drogę
(fot. Materiały nadesłane)
zabusia / Materiały nadesłane

XXI wiek mieni się barwami. Chcemy żyć kolorowo. Chcemy wyróżniać się i podobać innym. I nie ma w tym nic dziwnego, ani złego.

Szczególnie my, kobiety lubimy się podobać, nakładać na siebie modne ubrania, dobry makijaż i biżuterię. Nosimy przeróżne rzeczy, bransoletki, rzemyki, koraliki, plecionki. Wszystko to fajnie współgra z całością, pobrzękuje i mieni się kolorami. Chociaż czasem - nie do końca ani współgra z człowiekiem, ani kolorami, może tylko pobrzękuje innością?    

Czerwona nitka - na szczęście, talizmany islamskie, pierścień Altanów, Młot Thora, Jin-jang, czy tak modna dziś pacyfka. Amulety, talizmany, które niby mają przynieść szczęście a tak naprawdę nie tylko nam go nie przynoszą, ale jeszcze bardziej je od nas oddalają. Bo czymże są owe znaki? To zwykłe akcesoria działającego w nas szatana. Może i kolorowe, fajne - i to właśnie tak ma działać! Ma przyciągać naszą uwagę i uwagę innych. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, co nosimy. Ale czasem świadomie kupujemy, zakładamy - przecież chcemy być modne! Tylko, czy to jest wartościowa moda?    

Ktoś powie, to tylko znaki! Znaki, które same z siebie przecież nic złego nie czynią! Ale to właśnie znaki wskazują drogę. A te, wskazują złą drogę! Może warto pomyśleć, nim założysz - koszulkę z odwróconym krzyżem, T-shirt mocno akcentujący swoje "nie", wisiorek, kolczyki, czy bransoletkę. Warto zapytać samego siebie, czy nosząc takie znaki głośno akcentuję swoje przekonania, bunt, czy może świadomie walczę z krzyżem, wiarą i Kościołem?    

Egzorcyści ostrzegają, że nawet nieświadome noszenie talizmanów i amuletów może prowadzić do dręczeń demonicznych. Mogą one wyrażać się np. poprzez niepokój i depresje, koszmary senne, trudności w modlitwie czy niechęć do pobożnych czynności. Zaangażowanie się w różne formy okultyzmu oraz posługiwanie się amuletami może skutkować rozwinięciem tzw. zdolności paranormalnych. To z kolei niesie z sobą opresje diabelskie oraz prowadzi do zniewoleń i opętań demonicznych. Dlatego należy zniszczyć wszystkie talizmany i figurki przedstawiające pogańskie bóstwa oraz zaniechać praktyk, które mają wymiar okultystyczny. Bałwochwalstwu i złu trzeba przeciwstawiać się życiem sakramentalnym i kultywowaniem cnót religijnych.    

DEON.PL POLECA

Za chwilę październik. Nasze Babcie wezmą różaniec i podreptają do kościoła, by na klęczkach modlić się przesuwając paciorki swojego różańca. Ktoś powie - to niemodne! Nie? Dziś byłam świadkiem przemiany, jak licealistka zdjęła swoją pacyfkę, a na jej miejsce założyła piękny, ręcznie wykonany różaniec. Od dziś jej nadgarstek i serce zdobi piękny Znak. A co można znaleźć w Twoich Znakach? Czy znajdzie się tam różaniec?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Znak wskazujący Drogę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.