WronaMW
Czy Miłość zobowiązuje do uszczęśliwiania przy każdej możliwej okazji? Czy pozbawienie szczęścia może być dobre? Czy walka z nałogami bliźniego może być przejawem Miłości?
ks. Krzysztof Spławiński / Materiały nadesłane
Czy rozwodnicy będą mogli przystępować do Komunii Świętej, jeśli żyją w drugim lub kolejnym związku? Czy papież Franciszek pozwoli na to? Czego możemy spodziewać się od Kościoła, który za sprawą obecnego papieża wydaje się być bardziej "otwarty"?
johns
Co powiem dziecku za kilka lat, gdy spojrzy na półkę wypełnioną książkami, a jego wzrok przykuje gruby tom G. Weigla i spyta: -"Tato! Kim jest Świadek Nadziei?" Od czego zacząć? Że był Polakiem?
TJ
W utworze "Brzydota" zespołu Kabanos padają słowa: "Był taki ktoś, kto pozwolił wmówić sobie, czym jest piękno. I to by tłumaczyło mi, że tak brzydki poczuł się."
art.użytkownika/nt
Napisano, że magicznie pojmuje wiarę. Zarzut ten nie ma podstaw, gdyż nie mamy dostępu do "głębi serca", a w tej rozgrywa się decyzja o magiczności, albo nie. Możemy widzieć tylko, że ktoś odprawia zewnętrzne czynności, rytuały i wierzy, że przez nie będzie wysłuchany. Przez nie, a nie dzięki nim.
Rozmyślania własne/nt
Kontrowersyjne teorie naukowe... Temat trudny, znojny, dla niektórych nudny. Czy człowiek rzeczywiście ewoluował? Jak powstał Wszechświat? Wiele pytań nastręcza wątpliwości co do istoty życia. Kiedy rodzi się życie, a tak właściwie co to jest życie? Jak nim kierować? Kiedy się kończy? Czy jest coś więcej niż " TU I TERAZ"? Porozmyślajmy nad tym razem.
Materiały nadesłane/nt
Ręki uciąć sobie nie dam, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa, graniczącą z pewnością, mogę powiedzieć, że w Polsce ten film oburzy większość Katolików. Dlaczego? Bo jest zrobiony jak bajka.
Materiały nadesłane/nt
Jesteś jak najlepszy ojciec, którego chociaż miałam, to przez lata był obecny jednocześnie nieobecny w moim życiu. Kochał na swój sposób. Sposób którego nie potrafiłam przez lata zrozumieć, żywiąc niepotrzebny całkowicie nikomu żal, będący jak trucizna, która sama piłam.
EwKa / artykuł nadesłany
Kiedy wspominam święta wielkanocne z mojego dzieciństwa, to okazuje się, że niewiele pamiętam. Może dlatego, że radosne wydarzenia poprzedzał surowy Wielki Post i jeszcze bardziej dostojny Wielki Tydzień, a Triduum Paschalne było dla dziecka szczytem powagi.
br. Marcin Buntow OFMConv – instruktor ZHR
"Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce…" - tak zaczyna się rota przyrzeczenia harcerskiego, od lat składanego przez harcerki i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Organizacji zrzeszającej ok. 20 tysięcy osób w całej Polsce. ZHR wychowuje młodzież metodą skautową do poszanowania wartości chrześcijańskich.
Materiały nadesłane/nt
Od dobrego pomysłu po kompletną żenadę - tak w skrócie można podsumować krótką, ale intensywną historię współczesnej formy starojapońskiego haiku, czyli niezwykle popularnych w sieci memów. Ostatnia wizyta premiera na pogrzebie córki olimpijczyka zbyt dosadnie to uwidoczniła.
Monika A. Oleksa/nt
"Tego, co najważniejsze, okiem zobaczyć nie można". My, ludzie, mamy tendencję do oceniania świata, który nas otacza przez pryzmat tego, co widoczne i na pozór oczywiste. Zapominamy o tym, że serce widzi więcej, a oczy często nie dostrzegają szczegółów.
Ks. Krzysztof Ordziniak, Małgorzata Strzelec/nt
Już od sześciu lat w okresie Wielkiego Postu na ulice miasta Mikstatu i okolicznych wiosek wierni wyruszają na Plenerowe Drogi Krzyżowe. Jak to staje się już Mikstaczanie podążają za krzyżem Jezusa w przeddzień dnia Sakramentu Pokuty i Pojednania.
Michał Heliński / materiały nadesłane
Pokusa to jedno z oddziaływań demonicznych na człowieka. Demony nienawidzą ludzi, dlatego pragną ich odciągnąć od tego, do czego zostali powołani, tzn do szczęścia wiecznego u boku Boga. Jeśli człowiek jest wierzący i słucha swojego sumienia, wtedy potrafi ocenić swoje zachowanie w kategorii grzechu, czyli przeciwstawieniu się Bogu. Jednak wielu z ludzi żyje daleko do Boga, tym samym nie przywiązują nawet uwagi do tego, czy ich działanie jest grzeszne czy nie. Ewentualną barierą przed złem może okazać się moralność.
Barbara Michno-Wiecheć - psycholog psychoterapeuta/Materiały nadesłane/nt
Często spotykaną opinią dotyczącą psychoterapii jest ta, że uczestniczą w niej osoby, z którymi jest naprawdę źle. Wielu z nas nie chce takiej etykiety, więc zwleka z podjęciem decyzji o terapii.
Materiały nadesłane/nt
Dziecko jest pokorne, zachwyca swoją prostotą, nie domaga się przywilejów za wszelką cenę. Wie, że we wszystkim jest zależne od dorosłych, dlatego z całym zaufaniem oddaje się ich kierownictwu. Jednak niewłaściwe wychowanie - używanie przemocy, w rodzinie, w której się wychowuje może zepsuć dziecko.
Informacja z parafii
Informacja o uroczystości utworzenia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła w kościele św. Antoniego Padewskiego we Wrocławiu 25 marca 2014 r.
Marcin Cielecki
Siadaliśmy na krawędzi studni i wrzucaliśmy do niej kamyki. Liczyliśmy głośno, aż do usłyszenia plasknięcia. Głęboka, mówiliśmy. Albo płytka. Studnia zawsze była tajemnicza. I pamiętam jeszcze smak wody pitej ze studni - dziwny, myślał mieszczuch we mnie, bo bez chloru, ani innych ulepszaczy. I pomimo tego, że była tak zimna, iż niemal pękały zęby - chciało się jeszcze. Nalej mi, mówiłem podając kubek komuś ze starszych ode mnie.
Marcin Wojnarski / Materiały nadesłane/nt
Obraz małżeństwa ukazany w Piśmie Świętym drastycznie odbiega od obrazu przyjętego we współczesnej kulturze i prawodawstwie, zarówno cywilnym jak i kościelnym. Według Biblii, małżeństwo to relacja, nie instytucja; relacja inicjowana przez Boga, nie przez ludzi; rzeczywistość duchowa, nie prawno-urzędowa. Te różnice mają kluczowe znaczenie dla całej etyki małżeństwa.
Materiały nadesłane/nt
25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. Ten dzień ustanowił Jan Paweł II.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}