O pasjach i podróżach - nowy numer "Być dla Innych"

O pasjach i podróżach - nowy numer "Być dla Innych"
Logo źródła: Być dla innych "Być dla Innych" 3 (42) 2010

W 42 numerze kwartalnika udzielamy głosu zarówno podróżnikom jak i innym pasjonatom, którzy stali się dla wielu młodych ludzi przykładem życia pełnego przygód, dającego satysfakcję i motywującego do stawiania czoła wyzwaniom. Proponujemy także praktyczne materiały dla rodziców posyłających swoje dziecko do pierwszej klasy.

Czytelnik znajdzie tu wywiad z Martyną Wojciechowską i Mariuszem Kamińskim oraz artykuł Małgorzaty Więczkowskiej, która podpowiada jak uczynić z Internetu bezpieczne narzędzie pracy i rozrywki. Zajęliśmy się także tematem molestowania seksualnego w szkołach i problemem pedofilii.

W obecnym numerze naszego kwartalnika udzielamy głosu zarówno podróżnikom jak i innym pasjonatom, którzy stali się dla wielu młodych ludzi przykładem życia pełnego przygód, dającego satysfakcję i motywującego do stawiania czoła wyzwaniom.

„Dorastający człowiek powinien rozwijać swoje pasje, swoje osobiste fascynacje, a nie dla świętego spokoju podążać za zainteresowaniami rodzica” – czytamy w dyskusji o pasjach dzieci i młodzieży na pierwszych stronach działu „Pasje i podróże”. Jak zafascynować przedszkolaka i nastolatka, otaczającym go pięknem przyrody? Jak rozbudzić w nim ciekawość świata? Młodzieńcze pragnienia i emocje są naturalną siłą rozwoju człowieka. Jak tę siłę pobudzić? Jak nie gasić żywych zainteresowań naszych dzieci? Refleksja nad takimi pytaniami powinna pojawić się przy lekturze słów Martyny Wojciechowskiej, Dariusza Podberskiego, Marka Kamińskiego, Siostry Sebastiany Filip, Lucyny Szomburg i Magdaleny Bogaleckiej.

DEON.PL POLECA

Ponadto w dziale „Życie i wychowanie” dowiemy się od Jerzego Sińczaka, byłego rzecznika praw ucznia, o prawach, jakie posiadają w szkole uczniowie, rodzice i nauczyciele. Małgorzata Więczkowska podpowie rodzicom i wychowawcom jak uczynić z Internetu bezpieczne narzędzie pracy i miejsce wartościowej rozrywki. Natomiast Katarzyna Stryjek wprowadzi nas w tajniki efektywnej mediacji w konfliktach.

Większość pozostałych tekstów zaadresowaliśmy do tych, którzy szukają odpowiedzi na pytanie – jak przeżyć pierwsze dni w szkole? Jak pomóc dziecku w trudnościach, które napotyka podczas pierwszego roku uczenia się w gimnazjum lub liceum? Piszą o tym w sposób zwięzły i przystępny nauczyciele praktycy.

Podobnie jak w poprzednich numerach, w dziale „Rozmawiamy o wychowaniu”, rodzice znajdą pytania psychologom i pedagogom. Naszą rozmowę o wychowaniu kończymy wywiadem z niemieckim jezuitą oraz felietonem Dariusza Kowalczyka SJ. Oba teksty odnoszą się do przypadków molestowania seksualnego w katolickich szkołach.

Zapraszam do lektury i do współtworzenia naszego pisma, którego misją jest zachęcanie każdego człowieka do stawania się dojrzałym i świadomym wychowawcą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

O pasjach i podróżach - nowy numer "Być dla Innych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.