Podaruj niezapomniane wakacje dzieciom z domu dziecka

Podaruj niezapomniane wakacje dzieciom z domu dziecka
(fot. Fundacja Dzieło Pomocy Dzieciom)
1 rok temu
zrzutka.pl / pp

Tegoroczne wakacje dla podopiecznych domu dziecka w Żmiącej stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

"Dom dziecka w Żmiącej k. Limanowej Fundacji Ruperta Mayera to absolutnie wyjątkowe miejsce, w którym dzieci pozbawione rodziny znajdują nie tylko troskliwą opiekę, edukację, wsparcie medyczne i psychologiczne, ale przede wszystkim prawdziwą przyjaźń i poczucie własnej wartości. Pragniemy, aby było to także miejsce pięknych wspomnień, na które zasługuje każde dziecko" - czytamy na stronie zrzutka.pl, gdzie organizowana jest zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych. 

Fundusze zbierane są m.in. na wakacje dla dzieci. Organizatorzy zbiórki podkreślają, że co roku organizują piknik dobroczynny, w trakcie którego udaje im się zebrać pieniądze na ten cel. Niestety, tegoroczny piknik musiał zostać odwołany z powody pandemii koronawirusa. Chcą jednak, by dzieci i w tym roku miały piękne wspomnienia z wakacji, dlatego proszą o wsparcie online. 

Pieniądze, które uda się zebrać zostaną przeznaczone także na inne cele. Na stronie zrzutki podano listę konkretnych potrzeb: 

·      Artykuły spożywcze do kuchni plus łakocie: 50dzieci x 62dni x 10PLN = 31 000PLN

·      Koszulki, bluzy, bielizna, a czasami buty: 50x 100PLN = 5 000PLN

·      Zestawy do mycia, higieny i chemia do sprzątania i prania 50x 50PLN = 2500PLN

·      Krem do opalania, okular słoneczny, strój na basen: 50x25 = 1 250PLN

·      Zabawki rekreacyjne: ping pong, badminton, piłki i inne: 5 000PLN

·      Fundusz na utrzymanie wolontariuszy wspomagających (studenci):  5 250PLN 

Dodatkowo Fundacja zbiera pieniądze na wykończenie nowego obiektu w Żmiącej, który pozwoli na podniesienie standardu życia i warunków higienicznych podopiecznych. Planowane ukończenie budowy to grudzień 2020 r. 

Zbiórka organizowana jest przez zakon jezuitów (Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego), który nadzoruje Fundację Ruperta Mayera.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Twoja ciąża jest wyjątkowa, bo jest… Twoja. Jest wyjątkowa, bo dzieje się teraz. Dzień po dniu w Twoim ciele rośnie nowy człowiek. Dzień po dniu, powolutku, coraz pełniej stajesz się mamą. To dobry czas, czas...

Skomentuj artykuł

Podaruj niezapomniane wakacje dzieciom z domu dziecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.