Przygotowujemy z dziećmi wianek adwentowy

Przygotowujemy z dziećmi wianek adwentowy
(fot. Joanna Mirecka)
Joanna Mirecka / asiamipomyslowamama.blogspot.com / slo

Koniec listopada - to nie tylko czas na składanie życzeń imieninowych Katarzynkom i  Andrzejom - to już czas na radosne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. Aby to oczekiwanie było widoczne również dla dzieci, warto wspólnie przygotować wianek adwentowy.

W takim wianku każdej niedzieli adwentowej zapalamy jedną świecę. Gdy zapalimy ostatnią, czwartą , będzie to znak, że święta tuż, tuż.

Żeby dzieci miały frajdę z samodzielnego zapalania świec, można przygotować dla nich "bezpieczne" - papierowe świece, które umownie będziemy "zapalać" poprzez włożenie do każdej z nich płomienia.

Potrzebne materiały:

DEON.PL POLECA

Oprócz materiałów widocznych na zdjęciu , potrzebujemy cztery klocki plastikowe ,w które włożymy rolki po papierze toaletowym, klej, kawałek ozdobnej koronki lub tasiemkę.

Zaczynamy:

• Rolki smarujemy klejem i oklejamy czerwonym papierem, przyklejamy śnieżynki z dziurkacza (jeśli nie mamy można je narysować białą kredką).
• Wycinamy z pomarańczowego papieru płomienie.
• Przygotowujemy plakietki, na których dzieci mogą napisać liczby 1-4

• Następnie w pudełku po czekoladkach (jeśli nie mamy możemy użyć pudełko po chusteczkach higienicznych lub pudełko po butach) umieszczamy klocki.

• Oklejone rolki umieszczamy na klockach i przestrzeń między klockami wypełniamy rafią (może również być wata)

• Ponumerowane etykiety ,, wyposażamy" w sznurek

• Rolki nacinamy lekko i wsuwamy płomenie.

Oczywiście wszystkie płomienie wędrują do koperty i pierwszy z nich zabłyśnie w najbliższą niedzielę. I tak co niedzielę do Bożego Narodzenia…

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przygotowujemy z dziećmi wianek adwentowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.