Jak pokonać lęk przed bliskością?

Jak pokonać lęk przed bliskością?
(fot. shutterstock.com)
Marta i Marek Babik

Budowanie związku wymaga ryzyka i pójścia w ciemno. Nic dziwnego, że wiele osób ma z tym problem. Skąd bierze się lęk przed bliskością i jak sobie z nim radzić? Odpowiadają specjaliści.

Adam pisze: "Bardzo chcę zbudować dojrzałą relację, ale boję się bliskości drugiej osoby. Za każdym razem, gdy dochodzę do niewidzialnej granicy, zrywam związek. Mam już tego dość. Co mam zrobić, by przystać się bać bliskości?"

Strach przed odrzuceniem, brak akceptacji siebie, poczucie wstydu... Lęk przed bliskością może mieć bardzo wiele przyczyn. Nie oznacza to jednak, że są one nie do pokonania. Niepodziewanie z pomocą przychodzi nam niewidzialny sprzymierzeniec...

DEON.PL POLECA

Marta i Marek Babik prowadzą kursy dla narzeczonych i warsztaty poświęcone komunikacji małżeńskiej. Na prowadzonych przez nich zajęciach nigdy nie ma wolnych miejsc. Są małżeństwem od dwudziestu lat. W cyklu filmów przygotowanych przez Studio Inigo i DEON.pl, dpowiedzą na pytania przysłane przez naszych Czytelników. Co tydzień praktyczna dawka informacji dla tych, którzy chcą i nie chcą być singlami. Nowe odcinki w każdy czwartek o 15:00.

Zobacz również:

1. Singiel szuka żony / Singielka szuka męża [TEASER]

2. Jak pokonać własną nieśmiałość? [WIDEO]

3. Co zrobić, kiedy nie ma chemii? [WIDEO]

4. Ta pułapka może zniszczyć każdy związek [WIDEO]

5. Jak mam sprawdzić, czy mój chłopak jest dojrzały? [WIDEO]

6. Wstydliwy problem czy cenna wskazówka? [WIDEO]

7. Czy niepełnosprawny chłopak będzie ciężarem? [WIDEO]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jak pokonać lęk przed bliskością?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.