Wizyta u Teściów – razem czy osobno?

Wizyta u Teściów – razem czy osobno?
Istnieje w naszej kulturze zupełnie złudne przekonanie, że musimy lubić rodzinę współmałżonka w takim samym stopniu, jak własną. (fot. sxc.hu)
11 lat temu
Catherine Johnston , Daniel Kendall SJ, Rebecca Nappi

Spędzajcie więc z nimi czas osobno, kiedy tylko zapragniecie, a następnie ustalcie, na jakich rodzinnych uroczystościach musicie absolutnie pojawić się razem. Istnieje w naszej kulturze zupełnie złudne przekonanie, że musimy lubić rodzinę współmałżonka w takim samym stopniu, jak własną. W istocie zdarza się to niezmiernie rzadko. Z własną rodziną oprócz DNA łączy nas jeszcze wspólnota przeżytych doświadczeń. Podczas najbardziej udanych spotkań rodzinnych rodzeństwo i rodzice wspólnie śmieją się ze wspomnień i razem układają „puzzle” rodzinnych historii. Dla współmałżonka może to być po prostu nudne, więc po co wymagać od niego aż takiego poświęcenia?

Na pewno są takie okazje rodzinne, na których bezwzględnie musicie pojawić się razem. Jest jednak o wiele przyjemniej, jeśli można swobodnie takie okazje wybierać. Stosunki z rodziną współmałżonka stają się napięte, gdy zaczyna się oczekiwanie, że nie tylko pojawicie się na każdej imprezie rodzinnej, ale też będziecie się świetnie bawić. To nadmierna presja, ustalcie właściwe granice już na początku małżeństwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wizyta u Teściów – razem czy osobno?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.