Domowy budżet musi się domykać - cz. 1

Domowy budżet musi się domykać - cz. 1
Rodzina receptą na kryzys! / slo

Niestety nie możemy ich wydrukować i nie każdy z nas okaże się szczęściarzem, który wygra miliony, biorąc udział w loterii. Są jednak sposoby na poprawienie sytuacji w domowym budżecie. Zachęcamy do obejrzenia filmów, które podpowiedzą jak usprawnić zarządzanie rodzinnymi finansami. Przedstawiamy filmy z serii: Dekalog zarządzania budżetem domowym.

Podstawową zasadą planowania budżetu domowego jest zrównoważenie wpływów i wydatków w taki sposób, by te drugie nie przeważyły pierwszych.

Oczywiście, nie znaczy to, że każdy miesiąc musi się "domykać". Zwłaszcza osoby prowadzące działalność gospodarczą czy wykonujące wolne zawody są świadome tego, że bywają zarówno okresy tłuste, jak i chude.

Wydatki również rzadko rozkładają się tak samo w każdym miesiącu. Okresowo może się udawać odłożyć część zarobionych pieniędzy, a czasem koniecznością może być posiłkowanie się kredytem. Jednak w dłuższym okresie wpływy do domowego budżetu muszą być nie mniejsze od wydatków.

Obejrzyj!!!

Materiał przygotowany na podstawie poradnika: Rodzina receptą na kryzys. Pobierz bezpłatny poradnik: http://www.dzienzycia.pl/poradnik.html

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Domowy budżet musi się domykać - cz. 1
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.