Przytulisz moją mamę?

Przytulisz moją mamę?
Masz kłopot z wyborem postanowienia adwentowego? Możemy od niego wybawić.
6 lat temu
Logo źródła: Maskacjusz Dom Samotnej Matki w Łodzi / slo / pk

Zazwyczaj jest tak, że ludzie źle nas oceniają, źle o nas myślą... Twierdzą, że jesteśmy patologią, a to nie prawda, ci ludzie mylą się. Każdy przychodzi tu ze swoimi problemami, każdy przychodzi z innych środowisk i na pewno nie jest to patologia. Ktoś, kto chce mieć normalny drom, ktoś, kto kocha swoje dzieci zrobi dla nich wszystko. I lepiej znaleźć się w takim domu gdzie jest wsparcie, niż znaleźć się pod mostem, lub żeby ktoś nam odebrał dzieci... mówi Marta z Domu Samotnej Matki w Łodzi.

Łódzki Dom Samotnej Matki jest jedną z najstarszych i największych tego typu placówek w Polsce. Dzięki zbiórkom udało się wybudować nowy gmach, ale kłopotem stało się bieżące finansowanie - mam z dziećmi przybywa, a dotacja z miasta jest na stałym poziomie. To jest oczywiście wątek powtarzalny w większości takich miejsc.

Akcja "Przytul mamę" to pomysł sióstr antonianek, które prowadzą łódzki Dom Samotnej Matki. Chcą, żeby mamy przeżyły w tym roku Adwent, jako prawdziwy czas radosnego oczekiwania, ze świadomością, że ktoś codziennie modli się w ich intencji. - Dla wielu mam to może być pierwszy taki Adwent w życiu. Stąd poszukiwanie ludzi, którzy się tak właśnie nimi zaopiekują - podkreśla s. Magdalena Krawczyk, dyrektor DSM.

Jak wygląda tam życie Marty?

Masz kłopot z wyborem postanowienia adwentowego? Możemy od niego wybawić. I to w bardzo prosty sposób - wystarczy przez cały Adwent modlić się w intencji jednej z mam z Domu Samotnej Matki w Łodzi. Na zakończenie trzeba tylko napisać list do swojej podopiecznej i ewentualnie wysłać jej jakąś świąteczną paczuszkę. Stać Cię na takie poświęcenie?

Jak radzi sobie Dorota?

Warto zwrócić uwagę na takie domy także  w skali całego kraju, bo to jest bardzo konkretna forma wsparcia Kościoła dla mam, które w wielu przypadkach rozważały aborcję.

Osoby chętne mogą się zgłaszać telefonicznie: (42) 688 18 49 lub 509 192 948.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przytulisz moją mamę?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.